Lääne Regiooni Talvekarikad võitsid Liisbet Leiter, Eva Helga Kupits ja Helina Täht

Möödunud laupäeval jõudis Hiiumaal Linnumäe ratsakeskuses finaaletapiga lõpule Lääne Regiooni Talvekarikas, kus erinevate arvestuste karikad võitsid Liisbet Leiter, Eva Helga Kupits ja Helina Täht.

Madalamal tasemel, kus finaaletapi takistuste kõrguseks oli 80cm, peeti arvestust avatud klassile ja ponidele. Mõlema arvestuse võit läks Udeküllide peresse, kui avatud klassis oli parim Mari-Ann Udeküll (Saaremaa) hobusega Western, siis poniklassis võidutses Karmen Udekül (Saaremaa) poniga Aroomi, olles teine poniga Wiktooria. Avatud klassis sarja võidupunktid läksid teisena lõpetanud Läänemaa klubi sportlasele Aimar Ormusele hobusega Moona. Arvestuse senine liider Liisbet Leiter (Märjamaa) võistles hobusega Ladoga ning lõpetas sõidu neljandal kohal kogudes teise koha punktid, millest piisas sarja üldvõiduks. Teisel kohal lõpetas sarja Birgit Laupä (Tondi), kolmandana Riin Tammet (Läänemaa).

Poniklassis oli enne finaali kindel liider Henri Paomees Saaremaa klubist, kel parku finaalis osaleda ei õnnestunud. Noormees kukkus treeningul vahetult päev enne finaali ning üsna kindlana tundunud võit jäi vormistamata. Soovime siinkohal südikale Saaremaa noormehele head paranemist ja edu järgnevatel võistlustel. Sarja võit läks seekord Paomehe klubi- ja treeningkaaslasele Eva Helga Kupitsale. Teiseks tõusis Märjamaa klubi sportlane Merily Peterson, seni kogutud punktidega säilitas kolmanda koha Paomees.

Poniklassi parimad: finaali võitja Karmen Udeküll ja sarja võitja Eva Helga Kupits; foto Eneli Seenemaa

Kõrgusel 100cm peetud sarja arvestuse esikolmik jäi Hiiumaa klubisse. Enim punkte kogus finaali viiendan lõpetanud Helina Täht, kellele järgnes teisena Leenu Sarapuu ning kolmandana ühe etapi ja finaali võitnud Teele Talts. Talts võitis finaalsõidu hobusega Vilandro K, talle järgnesid teise kohaga Jaagup Kallas (Saare RK) hobusega Bruce de Berks ja Birgit Laupä hobusega Royal Harri.

Sarja arvestustele lisaks peetud 115cm sõidus võttis võidu Maris Suuster (Tondi) hobusega Quansar Z, talle järgnesid Talts ja Vilandro K ning Kallas ja Bruce de Berks.

Lääne Regiooni Talvekarika finaaletapi, samuti sarja koondtulemused, leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/685?locale=et&year=2016