Lääne Regiooni Talvekarikas peeti Linnumäel neljas etapp

Lääne Regiooni Talvekarikas läheneb lõpule, kui Hiiumaal Linnumäel peeti viimane etapp enne finaali. Madalama arvestuse ponisõidu parim oli Henri Paomees, avatud arvestuse võitis Birgit Laupä, kõrgema arvestuse Leenu Sarapuu.

Lääne Regiooni Talvekarikas peetakse teatavasti kolme arvestust, viimane finaalieelne etapp peeti täna Hiiumaal Linnumäe maneežis. Enim osalejaid oli kõrgusel 75cm, kus arvestus toimus eraldi poni- ning avatud klassile. Ponide arvestuses tegid puhta töö saarlesed, kellele kuulus suisa kaheksa esimest kohta, mis jagunesid Saaremaa Ratsaspordiklubi ja Saare Ratsakeskuse sportlaste vahel. Esikolmiku kohad võtsid järjekordselt Saaremaa klubisse kuuluvad Reinu talus Anne Udekülli poolt juhendatavad Henri Paomees ja Eeva Helga Kupits. Võitis Paomees poniga Wiktooria, Kupitsale kuulusid teine ja kolmas koht vastavalt ponidega Aroomi ja Wiktooria. Sama kõrguse avatud klassi esikolmiku moodustasid Birgit Laupä (Tondi) obusega Royal Harri, Margret Raba (Läänemaa) teise ja kolmanda kohaga hobustega Maru Missy ja Rapuncel.

Parimad ponisõitjad vasakult: Karmen Udeküll (4.), Eeva Helga Kupits (2. ja 3.), Henri Paomees (1.); foto Hillar Talts

Kõrgusel 95cm viidi läbi sarja kõrgem arvestus, mille esikolmiku võtsid Hiiumaa klubi sportlased. Parima tulemuse sõitsid välja Leenu Sarapuu ja April, neile järgnesid Lily Marlen ja Alpacino ning Helina Täht ja Pärn.

Linnumäe võistluspäeva lõpetas 105cm kõrgune parkuur, kus võidutses Eliise Kaups (Hiiumaa) 18aastase hobusega Colani H. Kaupsile järgnesid klubikaaslased Lily Marlen hobusega Alpacino ja muuhulgas rajameistri ülesandeid täitnud Maarja Berkmann hobusega Wannabe.

Kõik Linnumäe tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/684?locale=et&year=2016