Lääne Regiooni Talvekarikas sai alguse Juurimaal (VIDEO)

Möödunud laupäeval avati Märjamaa lähistel Juurimaa talli maneežis 2016 aasta Lääne Regiooni Talvekarikas, mille etapit toimuvad lisaks Lääne-Raplamaale veel Lääne-, Saare- ja Hiiumaal. Avaetapil olid võidukad Janely Saar, Henri Paomees ja Kristin Juurik.

Juurimaale plaanitud avaetapp pidi tegelikkuses toimuma kaks nädalat varem, kuid tollased ülirasked ilmastikuolud takistasid oluliselt liiklust mandri ja saarte vahel ning lisaks oli Lääne-Eestis antud ametlik tormihoiatus. Kõigest sellest lähtuvalt otsustati võistlus üle viia 19. detsembrile.

Tänavu on Lääne Regiooni Talvekarikat uuendatud selliselt, et lisaks tavapärasele kolmele arvestusklassile on lisandunud madalamal tasemel eraldi arvestus ponidele. Viimaste hulgas näitas kõrgusel 70cm sarnaselt möödunud aastaga ülihead minekud Saaremaa poiss Henri Paomees, kes võttis võidu 16aastasel Aroomil. Talle järgnesid teise kohaga Karmen Klaassen (Märjamaa) väikese (alla 130cm) poniga Stallone ja Merily Peterson (Märjamaa) poniga Remy Martin.

Madalamal tasemel oli kavas ka avatud klass, mille võitis Janely Saar (Audruranna) hobusega Mexicana. Sama paar oli parim ka kõrgusel 90cm., kus kogus sarja punkte. Madalama klassi võidupunktid sai aga teisena lõpetanud Liisbet Leiter (Märjamaa) hobusega Ultra, teise koha punktid viiendana lõpetanud Triinu Rannast (Kassari Ratsamatkad) hobusega April.

Tasemel 90cm järgnesid Saarele teisena Margit Lindre (Märjamaa) ja Uzzi ning kolmandana Priit Perna (Tondi) ja Hermela. Handycap`ga peetud 110/120cm sõidu võitis Märjamaa juunior Kristin Juurik hobusega Lisander. teise koha saavutas Kertu Reimann (Märjamaa) hobusega Pincerton, kolmas oli ainsana kõrgusel 120cm hüpanud Jaagup Kallas (Hiiumaa) hobusega Bandito B.

Kõik Juurimaa võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/646?locale=et&year=2015