Lääne-Virumaa MV Madise tallis osutusid peakohtunikule meeldivaks üllatuseks

Harrastajate esikolmik (vasakult): Jane Pulver, Kadri Kullerkupp, Marian Koplimäe koos treener Dina Ellermanniga. Foto: Anett Jaadla

17. juunil toimusid Lääne-Virumaal, Madise tallis neljandat korda Lääne-Virumaa meistrivõistlused koolisõidus ja sealjuures peeti ka ESHKS noorhobuste sarja IV etapp.

Päev algas väga kell 9.00 noorhobuste sõiduga, kuhu oli end üles seadnud 2 osalejat. Sõidu võitis Sirli Tillmann 6a täkul Fürst Roman.

Seejärel toimus  lastele ST skeem, mille võitis Karmen Kalbus ponil Murakas. ABC avatud  skeemi Ratsane auhindadele võitis Lili Kolberg hobusel Eduard.

Lääne-Virumaa meistrivõistluste laste klassi (tase Skeem ABC1) võitis päeva kõrgeima protsendiga – 72,262 % – Anette Klaasmägi hobusel Pipar, teine koht kuulus Lisette Kivrole ponil Mc Gregor ja kolmandaks sõitis end Loore Laeks ponil Albus. Avatud sõidu Royal Horses Estonia auhindadele võitis Loore Laeks ponil Albus.

Harrastajate meistrivõistluse klassi (skeem A1) parimad olid: Kadri Kullerkupp ja Pipar, Marian Koplimäe hobusel Adelante ja kolmas koht kuulus Jane Pulverile hobusel Faranka.  Avatud  A klassi võitja oli Pärnumaalt – Riin Ingre  Saare hobusel Portland.

Vanuses 17-21 a. meistrivõistluste klassi (skeem A3) võitis napi eduga Marili Põldmaa ponil Mc Gregor J, talle järgnesid Kalev Käsperson hobusel Beltario ja Victoria Elizabeth Piibemaa ponil Eeben.

Päeva viimase ja kõrgema klassi – skeem LK2 – võitjaks tulid Kaisa Kajo ja Amuraax Ox.

Peakohtunik Annike Lavingu sõnul oli tegu meeldiva ja kordaläinud sündmusega. „Võistluspaik ei ole Eesti koolisõitjatele just väga tuntud ega ka „lähedal“ (enamus aktiivsemaid koolisõitjaid baseeruvad Harjumaal või mujal Eestis) ning seetõttu oli väga meeldiv üllatus, et pühapäeval oli starte lausa 63!“ märkis Laving.

„Mõlemad noorhobused tegid oma vanuseklassi skeemis igati korraliku tulemuse. Äärmiselt positiivne oli, et mõlemad ratsanikud (Ann-Mari Anupõld ja Sirly Tillmann) tänasid ka korraldajat võimaluse eest startida. Teadupärast noorte hobuste klasse erinevatel võistlustel sel aastal just palju ei ole ja kinni tuleb haarata igast võimalusest noore hobusega startida.

Päev jätkus ST ja ABC skeemidega, kus osavõtt oli positiivselt osalejaterohke. Kohtunikuna võin tõdeda, et laste klassides on tulemused pidevas tõusujoones, selgelt on näha ratsanike istakute paranemist ja selle tõttu ka tulemused paranevad,“ rõõmustas ta.

„Järgmised klassid olid raskusastmelt pisut kõrgemad ehk A1 ja A3 skeemid, kus jällegi parimad tegid peaaegu 70% väärilisi sõite. Neis skeemides on juba raskusaste pisut kõrgem kui ST ja ABC skeemides (ratsmes olek, liikumiste kvaliteet jne, harjutuste kombinatsioonid jne) ja meeldiv oli vaadata, et Lääne-Virumaal sellega hätta ei jäädud. Eriti tore oli klass nr 6: Lääne-Virumaa Meistrivõistlused (ratsanikud vanusega alates 22 a), kõik ratsanikud õnnestusid ja võitjaks osutus Kadri Kullerkupp hobusel Pipar ning selle paari tulemus lausa üle 70%.“

Laving soovis edastada suured tänusõnad korraldajatele Madise tallist: „Kogu päev sujus kenasti nii ajakava, toitlustuse kui ka abiliste osas. Siinkohal veel eraldi suurted kiidusõnad vabatahtlikele (kirjutajad, lehetoojad jne), kes tegid oma tööd hea tujuga ja muutsid kogu võistluspäeva sujuvaks ja kordaläinuks!“

Korraldajad tänavad omalt poolt kõiki võistlejaid ning abilisi, kes pika päeva vastu pidasid, ning loomulikult kõiki sponsoreid.

Tulemused leiate: https://ratsanet.ee/events/1417?locale=et&year=2018