Läänemaal Topi talus sündisid tori märal kaksikud varsad TÄIENDATUD (ERR videoklipp)

Eile õhtune Aktuaalne Kaamera informeeris Eesti rahvast, et tõenäoliselt esmakordselt ajaloos sündisid tori tõugu märal kaksikud varsad, kellest mõlemad on täiesti elujõulised. Eesti Maaülikooli andmetel on see siiski teine juhtum.

Eile, 17. märtsil, kell 21.00 ETV kanalil eetrisse läinud Aktuaalne Kaamera pakkus lõpuloona armsa klipi Läänemaalt Topi talust, kelle märal Päike sündisid tänasest 11 päeva tagasi kaksikud varÅ›ad. ETV poolt talu noorperemeheks tituleeritud Andres Vaan nimetas sündmust imeliseks, mida kindlasti oodata ei osatud. Tema teada on tori tõugu hobuste puhul tegemist esimese juhtumiga, kus sünnivad kaksikud varsad, kellest mõlemad elujõulised. Viimase fakti seadis siiski kahtluse alla Eesti Maaülikooli kliinilise veterinaarmeditsiini osakonna lektor Ants Kavak, kelle andmetel 09.02 1984 sündisid Tori Hobusekasvanduses kaksikud tori tõugu varsad Leedi ja Lord, kes jäid samuti ellu. Isa oli neil Luur 6007T ja ema Aldi 18339T. Rõõmsa sündusega on tegemist vaatamata sellele, et see ei olnud esimene ajaloos.

Varssade isaks on trakeeni tõugu täkk Peron, kellega möödunud hooajal tegi edukaid starte Kairi Dräbtsinskaja. Tänaseks on Peron müüdud Venemaale.

AK uudislugu saate järelvaadata aadressil http://etv.err.ee/l/saated, lõik algab 17. märtsi 21.00 AK 29. minutil.