Lagedi mõisas võisteldi koolisõidus

Laupäeval toimus Lagedi mõisa tallis koolisõiduvõistlus "Lagedi mõisa sügis 2009". Kavas olid mitmed erinevad sõidud, osavõtjaid väga palju ei olnud.

Võistlus algas kell 9 A klassiga, mis oli esimest hooaega võistlevatele hobustele. Sõidu võitjaks tuli taaskord emaks saanud Dina Ellermann imeilusal Andreol (66%), talle järgnes Sirly Tillmann Dinale kuuluval hobusel Royal Pokemon (64%).

L klassis parimaks osutus Tiina Kuusmann oma hobusega Stallone (65%), teine Anna-Liisa Rink ja Daniel Star (64%).

Natuke raskemas M klassis oli osavõtjaid sama palju kui kohtunikke, kelle arvamused paremusjärjestuse kohta olid väga erinevad, aga siiski tulid esikohale Anna Rink ja Zäz, teised Maria Chulets ja Reljefs – mõlema paari tulemus oli sama, kuid üldhinded otsustasid Anna kasuks.

Väikses auhinnas oli samuti 3 osavõtjapaari ja pisikese vahega oli taas parim Anna hobusel Zäz Dina Ellermanni ja Valentino ees.

Suure auhinna sõit oli Eesti kohta ülerahvastatud – koguni 4 võistluspaari. Esikoht ei tulnud üllatuseks, Maria Chulets ja Markus tõestasid järjekordselt, et nad on suutelised hästi esinema ja kõik kohtunikud arvasid sama. Teine ja kolmas oli Marika Vunder, kes tuli GP starti hobustel Orlando P ja Frankfurt.

Kogu võistlus kulges vaikselt ja sujuvalt, ning ebatavaline asi koolisõiduvõistluse kohta oli see, et teadaolevalt ei näidanud keegi külalistest üles rahulolematust. Kõik võistlejad olid vanad tegijad ja oskasid väga hästi toime tulla. Võttes arvesse eelnevaid korraldamise kogemusi, oli mõnedele kohtunikele kohe ette näidatud tualettruumide asukohad ning seintele paigaldatud juhised, kuidas leida kohvik 

Hooaja viimane koolisõiduvõistlus leiab aset kuu aja pärast, 7. novembril, samas kohas – Lagedi Mõisa tallis.

Angelique Maasik