Lagi on varsti saavutatud: Dujardinilt ja Valegrolt uus küri maailmarekord 94,3 %

Koduseinte toetusel küündisid Charlotte Dujardin ja Valegro mitte ainult avapäeval peetud GP, vaid ka eile õhtul Londoni Olympia hallis toimunud GP küri uue maailmarekordini, milleks on 94,3 %. Teise koha omanikele Galile ja Undercoverile, kelle tulemuseks oli 83.550 %, jäi võitja lootusetult püüdmatuks. Londoni MK etapi kolmas koht läks saksa paarile Jessica von Bredow-Werndl ja Unee BB 80.725 %.

Eelmine maailmarekord saavutati täpselt aasta tagasi sama võistluse raames, kui Dujardin ja Valegro pälvisid oma vabakava eest hindeks 93,975 %. Nimetatud paar on nüüdseks kolm järjestikust aastat Olympia Horse Show’l MK etapi võitnud. Seekordne sooritus pani publiku toolidelt üles kargama ning teenis kestvad ovatsioonid. Nende parimateks harjutusteks kujunesid jalavahetuste seeriad, traaviküljendused ja -pikendused, galopipiruetid ning piaffee. Pole kahtlustki, et kõige rohkem skoorib maailma esinumber just üldhinnetega, mille koefitsent on 4. Hobuse ja ratsaniku vahelist harmooniat hindasid seekord kõik kohtunikud kümnega, ning ükski teine üldhinne ei langenud alla 9. See ka seletab, miks see paar edestab tänases koolisõidumaailmas nii võimsalt teisi, kes võivad küll olla testis ülitäpsed, kuid kes pole saavutanud veel nii harmoonilist koostööd või kelle allüürid ei ole loomu poolest nii ideaalilähedased. Näiteks Gali ja Undercoveri paari harmoonia hinded kõikusid 8-9 vahel ning kindlasti annab kava keerukamaks muutmisega samuti skoori tõsta.

„Ta on imeline hobune, kes lihtsalt annab ja annab. Meie viimane piaffee-piruett oli nii suurepärane, et ma peaaegu hakkasin keset testi nutma,“ lisas võidurõõmus Dujardin. Edward Gal lisas, et mõistab tema tundeid, kuna ka temal on õnnestnud publik toolidelt lahti kangutada, seda küll oma eelmise partneri Totilasega, kelle nimele kuulus üle-eelmine vabakava maailmarekord. Kolmanda koha võitnud Jessica von Bredow-Werndl, kes võistles Olympia hallis esimest korda, ütles, et töötab selle nimel, et kunagi olla samaväärne inimestega, kelle kõrval tal on täna au poodiumil seista.

Show koduleht: http://www.olympiahorseshow.com/

Tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/978/978zeitplanENG.htm