Lahemaa Rakend 2012 oli rakendisarja teiseks etapiks

Mõni aeg tagasi, 9.juunil toimusid Kolgaküla külas hoburakendivõistlused, peeti ERL Rakendispordi Karikasarja II etapp.

Tegelikkuses tehti Kolgakülas ajalugu. See oli kõige arvukama kodumaiste osalejatega rakendivõistlus seni ning rada nägi välja pisut keerukam kui oodati. Igatahes oli võistlemas 12 rakendit. Tänu tublile reklaamile avanes kohale tulnud publikule uhke vaatepilt.

Rakendisport on äärmiselt vaatemänguline, pakkudes nii esteetilist elamust kui adrenaliini. Ala areng Eestis on olnud üllatavalt kiire, kui arvestada, et kümmekond aastat tagasi olid meil vaid vanad vankrid ja loogad. Nüüd sai näha kauneid vankreid ning laitmatult hooldatud-treenitud hobuseid.

Maret Kasemets ja groom Jane Vahtras hobusega Amer

Koolisõidu, mille sisu tihti kõrvalseisja ei mõistagi, teeb atraktiivseks mäng kostüümidega. Uhked vankrid ja kenad hobused ning kostüümides kutsarid naelutavad publiku pilgud. Täpsussõidus lisandub juba ka lihtsamini mõistetav võistlusmoment. Ehk veelgi paremini arusaadav kui takistussõit ratsa. Publik elas täiel rinnal kaasa ja võistlejais äratas see indu.

Krossiosa oli juba nagu päris. Raja põnevamate takistuste äärne oli rahvast täis. Joosti edasi ja tagasi, et paremini näha ning kaasa elama pääseda. Süda tagus ja hääl kähenes hobustele tõusu võtmise ja vette jooksule kaasa elamisest. Seal on see lubatud. Häälekad on nii sõitjad ise kui ka publik. Ja mis haarakski vaatajaid enam kui võimalus ise osa saada. Vankri peal olemisest saadava elamuse peab igaüks siiski ise järele proovima.


Kolgaküla tallist olid võistluses kutsar Maret Kasemets ja groom Jane Vahtras tori tõugu noore hobusega Amer. See oli neile esimene tõsine jõukatsumine.


Eriliseks vaatemänguks oli vaadata eesti raskeveo täkk Ettori esitust. Kutsar Sven Miller ja groomid Katre Ong ning Karl-Enre Tsernjavski – Aaviku talu.

Võistluse võitis kompleksarvestuses eesti tõugu hobuste paarisrakend, mida vedasid Amadeus ja Allegro, kutsar Anu Pärisoo ja kaassõitja Ingrid Randlaht.

Anu Pärisoo, Ingrid Randlaht ja Amadus ning Allegro.

Teised kaks eesti tõugu hobust Exit ja Ermi tulid Paunapõllu ratsatalust oma esimesele tõsisele jõuproovile. Ermi tegi Kaili Allmäe juhtimisel (kasssõitja Laura Arro) katsumuse edukalt lõpuni kaasa ning läks veel sadulas omal jalal kojugi. Exitit krossile ei toodud, kuid koolisõidu ja täpsussõiduga tuli kenasti toime temagi.

Paunapõllu ratsatalu, kutsar Kaili Allmägi, groom Laura Arro, hobune Ermi

Oli üks huvitav ja kordaläinud üritus!