Lahkus noor Taani takistussõitja Camilla Enemark

Taani tipptakistussõitja Camilla Enemark, kes 2004. aastal võitis Tallinn International Horse Show põhisõidu, lahkus meie seast ajukasvaja tagajärjel.

31aastane Enemark võitles kasvajaga juba 2006. aastast, mil läbis esimest korda operatsiooni selle eemaldamiseks. Ta oli Taani koondise liige mullu Madriidis toimunud EMil, kus ta esines väga hästi vaatamata sellele, et tal oli parasjagu käimas keemiaravi. Sportlanna oli ka Taani koondise liige eelmise aasta Kõrgliiga võistlustel Rotterdamis, Dublinis ja Hicksteadis.

Camilla Enemarki elumotodeks olid: "Ela nagu täna oleks sinu viimane päev!" ja "Vaata alati elu helgemast küljest!" Ta oli abielus takistussõitja Peter Moos Enemarkiga, kellega koos peeti ühist tipphobuste treenimise ja müügi ettevõtet.

Camilla alustas ratsutamisega juba lapseeas ning hakkas võistlema 12aastaselt. 1996ndal aastal tuli ta poniklassis Taani Meistriks. Saku Suurhallis edestas ta ümberhüpetele ainsa eestlasena pääsenud Gunnar Klettenbergi hobusel Novesta vaid ühe sekundiga.