Lahkus Peterburi Ratsaspordi Föderatsiooni president

2015. a MK-etapi võitis Tallinna Horse Showl Aleksandr Belekhov Bivaldil. Võidujärgsel fotol ka hobuse omanik Aleksandr Vorbjov ja ratsaniku gruum. Foto: Gerlin Kess

Esmaspäeval, 11. jaanuaril, suri Covid-19 viiruse tagajärjel paljudele Eesti ratsasportlastele tuttav Peterburi Ratsaspordi Föderatsiooni president Aleksandr Vorobjov.

12. jaanuari hommikul tabas meie regiooni ratsasportlasi ning ratsaspordisõpru ootamatult kurb uudis, kui Venemaa Ratsaspordi Föderatsioon teatas Peterburi regionaalse alaliidu presidendi Aleksandr Vorobjovi surmast. Venemaa alaliit mainib oma järelhüüdes järgnevat: “See on suur kaotus meie hoburahva kogukonnale. Aleksandr Aleksejevitš oli suurepärane liider, suutis lahendada kõik oma regioonis (toim. Peterburi ja Leningradi oblast) esile kerkinud probleemid ja tal olid tohutud organisatoorsed võimed. Vorobjovi algatusel rajati Peterburi lähistele unikaalne ratsaspordikompleks “Venta-Arena”, kus harrastati nii takistus- kui koolisõitu, samuti kolmevõistlust.”

Eesti ratsaspordikogukond tundis Vorobjovi meilgi populaarse Venemaa ratsutaja Aleksandr Belekhovi peasponsorina. Just Aleksandr Vorobjovi hobusega Bivaldi võitis Belekhov 2015.a. Tallinn International Horse Show Grand Prix. Toona ja sellele järgneval aastal toetas ettevõtlik venelane ka sponsorina Tallinna Horse Show toimumist.

Samuti on eestlaste hulgas populaarsed Venta kompleksis peetud rahvusvahelised takistussõiduvõistlused, mille direktoriks oli aastatel 2014 ja 2015 Eesti ratsaliidu toonane peasekretär ja tänane juhatuse liige Siim Nõmmoja, kes mälestab koostööpartnerit järgnevate sõnadega: “Ta oli hea Eesti ratsaspordi sõber ja võistluste korraldaja, kes tundis alati huvi eestlaste käekäigu vastu. Tema najal seisis püsti kogu Peterburi ratsasport. Ta oli Venta kompleksi looja, seal toimusid ka kõik koolitused, mida kohalik föderatsioon korraldas. Väga inimliku suhtumisega, kes ei seadnud oma jõukust kunagi esiplaanile. Armastas oma hobuseid ja käis neile alati võistlustel kaasaelamas.”

Meie takistussõitjatest puutus Vorobjoviga enim kokku Urmas Raag: ”Kui Belekhov viibis Eestis, oli ta alati Luunjas meie tallis. Ta oli Peterburi ratsaspordi reaalne juht ja kardetavasti kannatab selle kurva sündmuse tõttu kogu selle regiooni ratsasport. Venta keskus on olnud oluline kogu Venemaa ning võistluskeskusena ka Baltikumi jaoks.”

Foto: Gerlin Kess