Läinud nädalavahetusel startis Luunja ratsakeskuses Tartumaa Talvekarika takistussõidusari

Talve saabudes sai avapaugu Tartumaa Talvekarikas.

Tuli talv ja külm ja tuisud. Sel nädalavahetusel kõlasid stardikellad ka Luunjas, Tartumaal. Peaaegu valmis vaatajatribüünid andsid võistluste jälgijaile väikese vihje, et 18.-19.detsembril toimuvat võistlust Luunja Jõul 2010 saavad vähemalt pealtvaatajad seirata hubaselt soojas ruumis. Kahjuks ei ole hetkel veel välja mõeldud seda, kuidas maneezi sedavõrd soojaks saaks, et redingotiga võisteldes jahedust ei peaks tundma. Aga Tartumaa Ratsaspordiklubi töötab ka selle probleemi kallal.

Fotol: Triinu Hansen ja Arboletto

Võistlus ise oli tõeliselt startiderohke. Päeva sisse mahtus üle 80 stardi ja lisaks hulk vigade parandajaid. See oli ka üpris ülemine startide piir, mitte kordamaks Vääna Sügisvõistluse kestvusrekordit. Siinkohal austav kummardus Vääna võistluste kohtunikekogule ja korradajaile- imetlusväärne vastupidamisvõime! Luunja võistlus lõppes kella 20 paiku ja peab tunnistama, et vähemalt kohtunikekogu ja sekretariaat olid kaunis tossus.

Kell 11: 00 algas 80cm parkuur kõigile, kes aga kaasa lüüa tahtsid. Sama stardikella ja stopperi diktaadi all hüppasid nii esimest võistlust võistlev Centi Urmas Raagi juhtimisel, 130cm kõrgune poni Woodi Stella-Ingrid Linnamäe juhtimisel ja palju noori-vanu sportlasi. Võitjaau sai seekord Annika Birk, Tartu Ratsarügemendist.

Stardikohtunik Sandra Raag

100 cm parkuuri sõitjaid üllatas raja keerukus ja takistuste kõrgus. Rajameister Urmas Raag meisterdas tõsiselt tõsise 1m raja, kus alla 100cm ei olnud ühtki takistust ja lubatud 105cm kõrgus oli rohkem reegel, kui erand. Raja keerukusest andis vihje ka asjaolu, et rajameister ise eksis takistuste järjekorra valikul. Kullo Kendr oli see, kes võttis sel alal võitjaau.

120cm parkuur algas kella 19 paiku. Siia olid kogunenud juba kogenud ratsurid, s.h kaks Klettenbergide dünastia esindajat Viljandimaalt. Kogemus pani paika ka esikolmiku: 2 korda Urmas Raag ja Rainer Hõim tegid pealtvaatajate rõõmuks stiiplitempos kihutamist ja kõhuõõnt kõditavad pöörded koos muljetavaldavate teravnurkade pealt hüpatud takistustega. Suurepäerane vaatajaelamus pika päeva lõpuks.

Korraldajad tänavad siinkohal kõiki võistlejaid, võistluse publikut ja loomulikult kõiki abilisi – ilma teieta ratsasport ei edene! Olete lahkelt oodatud 18.detsembril Luunja maneezi Jõuluvõistlustele.

Pildil: võistluste peakohtunik ja -korraldaja Andri Sabrodin ja II sekretär Erle Raudam

Andri Sabrodin