Land Rover Trophy finaali ootuses

Paul Argus. Foto: Celin Lannusalu

Nüüd, kus elevus Ruilas toimunud Eesti meistrivõistluste ümber on veidi hajunud, vaatame üle Land Rover Trophy edetabeli hetkeseisu.

Viies ehk viimane etapp enne finaali toimus Ruilas EMV raames. Siin oli raja kõrguseks 145 cm ja seetõttu korrutati siit etapilt saadud punktid koefitsiendiga 1,5. Sarja arvestuses osales 11 võistluspaari ja sõit kujunes tõesti väga põnevaks. Kullo Kender ja Artas võitsid teatavasti EMV kulla, kuid olid sõiduarvestuses alles viiendal kohal. Kullo võitis sõidu hoopis Strigaga, kellega aga ei oldud üles antud sarja arvestuses. Nii sai siit hoopis esikoha punktid Paul Argus, kes lõpetas Renessiniga kolmandal kohal. Teise koha punktid said Urmas Raag ja Van Damme, kes lõpetasid sõidu neljandal kohal. Kullo võttis Ruila etapilt kaasa kolmanda koha punktid.

Tabeli seis enne eeloleval pühapäeval toimuvat finaali on endiselt pinev, sest punktide vahed ei ole väga suured. Juhib Paul Argus 67 punktiga, tema järel hoiab teist positsiooni Urmas Raag 60,5 punktiga ning kolmas on hetkel Kullo Kender 56,5 punktiga. Neid jälitavad Gunnar Klettenberg ja Hanno Ellermann.

Finaali punktiarvestuses osalevad vaid 10 paremat sportlast kolme parema etapi punktisumma alusel ja finaalis saadud punktid korrutatakse samuti koefitsiendiga 1,5. Finaal peetakse kõrgusel 140 m.

Põnevale finaalvõistlusele saab kaasa elada ka Postimees.ee vahendusel.

Karikasarja korraldajad tänavad Ruila tallide tiimi V etappi võõrustamast!

Karikasarja toetavad Land Rover Eesti, Thetis Ekspeditsioonid (Antarktika 200) ja Eesti Ratsaspordi Liit.
Karikasarja võitja saab aastase Land Roveri kasutusõiguse. Teise koha võitja saab veeta kaaslasega nädala Kanaari saartel S\Y Admiral Bellingshausen pardal ja kolmanda koha auhind on elektriline jalgratas.

Ruila tulemused

Karikasarja punktiarvestus