Langehanenberg ja Damon Hill edestasid Mecheleni GP-l Cornelissenit ja Parzivali

Belgias, Mecheleni Horse Show-l, kus peetakse sel nädalalõpul nii neljarakendite kui ka takistussõidu Maailmakarika etapid, võtavad koolisõitjad osa esmakordselt sisehallis toimuvast World Dressage Masters sarja etapist. Eilses GP-s näitasid Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW paremat minekut kui Cornelissen ja Parzival ning täna pärastlõunal on oodata põnevat duelli vabakavas, kuhu pääseb eilsest 8 paremat.

12st osalejast oodati eile mõistagi enim Helen Langehanenbergi (GER) ja Damon Hill NRW ning Adelinde Cornelisseni (NED) ja Jerich Parzivali etteasteid ning publik ei pidanud pettuma. Veel enam, koolisõidu raudse leedi Adelinde Cornelisseni soorituse sõitis sakslanna seekord üle. Võit läks Langehanenbergile tulemusega 82,47%, teise koha eest pälvis Cornelissen 81,70%. Kolmanda koha omanik Patrick van der Meer (NED) hobusel Uzzo jäi neist juba ohutusse kaugusesse tulemusega 73,32%.

Sakslanna teatas, et Damon Hill on nii kerge hobune, et temaga ei tohi üle töötada, pigem teha vähem. Seetõttu hakkasid nad etapiks treenima alles paar-kolm nädalat tagasi, viimati võisteldi novembri keskel Stuttgarti MK etapil.

Cornelissen sõnas, et plaanis tegelikult pärast OM-i Parzivalile rohkem puhkust anda, ning olles kindlustanud endale juba koha MK suures finaalis 2013. a. aprillis (eelmise hooaja võitjana tuleb tal vaid osaleda 2-l jooksva hooaja etapil), võibki paar praegu veidi lõdvemalt võtta. "Parzival tegelikult naudib niiväga töötamist, et ei tee halba aegajalt võistleda, hoiame end sedasi vormis," kommenteeris ratsanik.

Patrin van der Meer oli mõistagi saavutuse üle uhke ning lisas, et erinevalt Hollandi esipaarist ei ole neil nii kerge igale võistlusele pääseda. "Olen väga rahul, et Mechelenist tehti WDM etapp, see on mulle eriline koht."

World Dressage Masters on 2009. aastal alguse saanud tippkoolisõidusari, mille CDI5* tasemel etapid toimuvad üle maailma ning seda tavaliselt välitingimustes. Mecheleni etapp on esimene, mis peetakse sisehallis. Korraldajatele polnud see ettevõtmine aga kerge, kuna esiteks loobusid eelmise nädala lõpus osalemisest nii Edward Gal kui Hans Peter Minderhoud ning neile järgnes ka Patrik Kittel, kes oli raskesti grippi haigestunud. Mecheleni etapi auhinnafond on 100 000 eurot.

Show koduleht: http://www.jumping-mechelen.com/

Helen Langehanenbergi ja Damon Hill NRW soorituse video leiate siit: http://www.worlddressagemasters.com/archives/event/wdm-mechelen-cdi5-december-27-and-28th-2012