Langehanenberg otsustas ootamatult Responsible\’i pensionile saata

Saksamaa tippkoolisõitja Helen Langehanenberg on otsustanud võrdlemisi ootamatult ühe oma GP hobustest Responsible pensionile saata, jätmata endale varuvariante juhuks, kui tema teise GP hobuse Damon Hilliga peaks midagi juhtuma.

Kui veel paar nädalat tagasi polnud selge, kas Langehanenberg stardib MK finaalis hobusel Responsible (Rohdiamant x Freudenprinz) või Damon Hill NRW (Donnerhall x Rubinstein), siis nüüd enam kahtlusi olla ei saa, kuna sõitja on otsustanud oma 13-aastase oldenburgi mära Responsible teenitud puhkusele saata.

"Hakkasin sellele mõtlema juba talvel, et ta vääriks varajast pensionipõlve. Alati öeldakse, et lõpetada tuleb tipus. Selle hobuse jaoks on just nüüd see hetk. Ta on väga palju teinud ja saavutanud ilmselt kõik, mida ma temalt ootasin," seletas sportlane. Responsible oli hobune, tänu kellele Langehanenberg saavutas GP tasemel tõelise läbimurde ning paar on olnud edukas alates 2006ndast aastast.

Gabriele Mertens-Gahlenile kuuluv mära jätkab nüüd sugumärana ning plaanis on tiinestamine Heleni teise GP hobuse, suurepärase täku Damon Hill NRW poolt. Sugumäraks saamine oli algusest peale olnud omaniku ja sõitja kindel soov ning praegu olevat hobune parima tervise juures, et tuua ilmale mitu head varssa.

Langehanenberg panustab seega nüüd kõik kaardid Damon Hillile, kellega ta üritab kvalifitseeruda Saksamaa olümpiatiimi.

allikas: http://www.eurodressage.com/equestrian/2012/04/02/helen-langehanenberg-retires-responsible