Langehanenberg triumfeeris Amsterdami MK etapil Cornelisseni üle

Eile, 19. jaanuaril peeti Amsterdamis Lääne-Euroopa liiga kuues Maailmakarika etapp koolisõidus, millest väljusid võitjatena paljude südamed vallutanud Helen Langehanenberg (GER) ja Damon Hill NRW. Sakslanna võttis võidu MK sarja kahekordse üldvõitja Adelinde Cornelisseni (NED) ja Jerich Pazivali ees tulemusega 86,025 %.

Kaheksa hollandi paariga konkureerides läks veel teinegi poodiumikoht Saksamaale, kui Isabell Werth ja Don Johnson pälvisid kolmanda koha tulemusega 82,050 %.

Isabell Werth ja Don Johnson. Foto: Arnd Bronkhorst/FEI

Langehanenbergi viimase aja vorm on näidanud, et üleolek Cornelissenist on igati käega katsutav ja kui ta mullu Damon Hillil end suures finaalis teiseks võitles, lausus peakohtunik Stephen Clarke (GBR), et sakslannal on tegelikult vaja ainult pisut rohkem oma esitust viimistleda, et tõusta maailmas esimeseks. Ning tööd selle nimel on tõesti ka tehtud.

Loorberitele ei ole samas puhkama jäänud ka Adelinde Cornelissen, kes pälvis Amsterdami vabakava eest hindeks 85,425 %. Sõitja sõnul on võetud uus suund harmoonilisema ja tasakaalukama koostöö saavutamiseks ning samuti ei saa unustada, et juba hästi sissetöötatud vabakavas on Parzival ja Cornelissen endiselt väga tugevad, mida näitas ka ülikõrge artistlikkuse hinne 94 Hollandi kohtunikult Ghislain Fouarge'ilt.

Reedel GP võitnud Cornelissen väitis end mitte olevat pettunud, kuna hobune ei olnud eile parimas vormis. "Ta oli üsna pinges ja samas hajevil ning ma pidin kõvasti töötama, et tema tähelepanu võita, lisaks oli ta väga rahutu auhinnatseremoonial," rääkis sõitja.

Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival. Foto: Arnd Bronkhorst/FEI

Langehanenberg on tõepoolest teel absoluutsesse tippu ning tema kasuks räägib kindlasti võimalus ratsutada nii võrratu täkuga nagu seda on 13-aastane tumeraudjas Damon Hill NRW, kes naudib publiku tähelepanu ega lähe sellest tavaliselt närvi. Lisaks on paar viimasel ajal kasvatanud suure fännibaasi ning seda oli tunda isegi Amsterdamis, kus nende oma võistleja pidi leppima teise kohaga – publik elas Langehanenbergi võidule siiralt kaasa. "Ma tõesti naudin seda, mida teen, ning loomulikult oma hobust, kuid see on suurepärane, kui see pakub rõõmu ka nii paljudele teistele," kommenteeris Helen.

Amsterdamis neljanda koha pälvinud itaallanna Valentina Truppa on endiselt liiga liider, talle järgnevad Edward Gal (NED), Kristina Sprehe (GER), Minna Telde (SWE), Helen Langehanenberg ja Tinne Vilhelmson-Silfven (SWE).

Amsterdami võistluse kodulehekülg: at www.jumpingamsterdam.nl