Las Vegases tutvuti täna väiksevõitu areeniga

Maailma parimad suksud on sisehooaja suurimaks katsumuseks valmis. Kolmapäeva hommikul toimusid Thomas & Mack hallis treeningsessioonid nii takistus- kui koolisõidus, et paarid saaksid proovida areeni ja harjuda atmosfääriga.

Atmosfäär saab siin tõesti olema elektriline ja ärev, kuna areen on uskumatult väike, vaevu mahub ära koolisõiduaed. Publik ja fotograafid on sisuliselt hobustest paari meetri kaugusel ning see paneb kindlasti nii mõnegi hobuse närvid enam proovile.

Hobuste vanused on seinast seina, kõige noorem on muide Andis Varna Coradina, kõige vanem 19-aastane 2012. aasta MK võitja Flexible. Ratsanike vanuseks on märgitud vahemik 19-55 eluaastat.

Takistussõitjatel oli täna 120 sekundit aega, et oma hobune olukorraga kurssi viia ning hüpata 8st takistusest koosnevat rada, mille oli üles seadnud ameeriklasest rajameister Anthony D'Ambrosio, kes ehitas siin rajad ka 2009. aastal peetud MK finaaliks.

Olgugi, et tegemist oli kõigest soojendusega, (koolisõidus lasti 30ks minutiks areenile korraga 2 paari), olid tribüünid rahvast täis ning plaksutasid elavalt kuni ürituse täieliku lõpuni ehk kuni erinevate etteastete proovidki läbi said. Publiku ette lubatakse tuua lasershow, õhuakrobaadid, tulevärk, Vegase tantsutüdrukud, kadrill jpm.

1979. aastal alguse saanud takistussõidu Maailmakarika finaali traditsioon on maailma parimaid ratsanikke ja hobuseid viinud paljudesse eri paikadesse, USAs lisaks traditsioonilisele Las Vegasele ka Baltimore’i, Del Mar’i ja Tampasse, kus muide finaal peeti õuetingimustes. Koolisõidu Maailmakarikat jagatakse 1986ndast aastast, kuid ainult kaks korda on USA koolisõitjatel õnnestunud seda võita. 2009.a. võitja Steffen Peters on stardis tänavugi, küll aga mitte tookordsel võiduhobusel.

Avapäevast väga suuri muljeid ei ole, enim üllatabki areeni väiksus, mida mainis pisut murelikult ka Neretnieksi manager Ilze Jansone. Samas annab see kindlasti showle erilise atmosfääri, seega asume neljapäeval põnevusega jälgima, kuidas keskpäeval (eesti aja järgi u kell 22: 00) Grand Prix programmiga algust tegevad koolisõitjad hakkama saavad. Takistussõitjate esimene osavõistlus on kell 7 õhtul, Eesti aja järgi peaks see olema kell 5 öösel.

Võistluse jälgimiseks külasta: www.WorldCupLasVegas.com.