Laste, juuniorite ja noorte takistussõidu EM-il tehti täna avastart

Hollandis peetakse sellel nädalal takistussõidu laste, juuniorite ja noorte ning kolmevõistluse juuniorite ja noorte Euroopa meistrivõistluseid. Eestit esindab tänavu esimest korda meie ratsaspordi ajaloos juuniorite takistussõidu võistkond.

Tänavusel takistussõidu EM-il osalevad Elizabeth Põder, Berit Lehtsaar, Margareth Eikner (juuniorite tiim), Mia-Marleen Lanno (lapsed) ja My Relander (noored). Kolmevõistluses esindab Eestit Luise Vevers.

Takistussõitjad läbisid edukalt hobuste veterinaarse läbivaatuse ja said ka platsiga tutvuda. Lasteklassis toimus täna esimene kvalifikatsioonvõistlus, mille Mia-Marleen Lanno ja Ciao Belo des Erables lõpetasid 12 karistuspunktiga. Laste esimene kvalifikatsioon oli tehniliselt üles seatud, takistuste kõrgused kuni 125 cm ning sõit toimus puhtusele ja kiirusele. Meie paaril pudenes parkuuri peale kahjuks 3 latti. Laste teine kvalifikatsioon toimub neljapäeval. Homme asuvad starti juuniorid Elizabeth Põder, Berit Lehtsaar ja Margareth Eikner. Samuti teeb avastardi ainuke noor ratsanik My Relander.

Takistussõitjad EM-il.

Kui takistussõitjatel võistlused juba algasid, siis Luiset ja Ruudit ootab homme eest veterinaarne läbivaatus võistluspaigas Maarsbergenis. Neljapäev/reede algavad koolisõiduetteasted, laupäeval on kross ja pühapäeval lõpetab võistluse takistussõit.

Luise Vevers võistluspaigas.

Takistussõidu võistlusest näeb otseülekannet kodulehel: https://europeanjumpingchampionship2019.com/

Kolmevõistluse EM-i uudiseid näeb siit: https://www.maarsbergenhorsetrials.nl/en/

Täname toetuse eest Advokaadibürood COBALT, tänu kellele noorte ratsanike osalemine EM-il teoks sai!