Laste sisemeistriks takistussõidus tuli Marlen Ojaste hobusega Calve (VIDEOD)

Täna said Vaskimetsa Ratsakeskuses avalöögi selle hooaja sisemeistrivõistlused, kui välja mängti lasteklassi takistussõidu medalikolmik, kuhu jõudisd Marlen Ojaste, Sandra Vatter ning Mirell Luts vastavalt hobustega Calve, Little John ja Olivia S.

Laste sisemeistri selgitamiseks vidi läbi kahevooruline 110cm kõrguste takistustega parkuur, mille teise vooru pääsesid avavooru vigadeta läbinud Sandra Vatter (Läänemaa) ja Little John, Mirell Luts (Liivimaa) ja Olivia S ning Marlen Ojaste (Vändra) ja Calve. Muudetud rajaga teise vooru avastardi tegi Vatter hobsega Little John ja lõpetas jälegi vigadeta. Järgmisena startinud Liivimaa sportlane Mirell Luts ajas Oliviaga maha viienda takistuse, mis andis neli karistuspunkti. Viimasena startinud Markel Ojaste suutis Calvega vigu vältida ning kuna tema aeg oli Vatterist kiirem, kindlustas ta endale kuldmedali. Hõbe Sandra Vatterile, pronks Mirell Lutsule.

Marlen Ojaste ja Calve; foto Merike Udrik-Õispuu

Marlen Ojaste ja Calve

Sandra Vatter ja Little John

Mirell Luts ja Olivia S teine voor

Eile anti avalöök ka Eesti Ratsaspordi Liidu Ponikarikale. Madalamas, 85cm, arvestuses jõudsid esikolmikusse Angelika Tammik (Audruranna) ja Talisman, Elizabeth Põder (Tallinna Ratsaspordikool) ja Red Rose ning Maribel Ney (Tondi) ja Terminaator. Kõrgemas arvestuses ületati 105cm kõrguseid takistusi. Siin jäi teistele püüdmatuks mullune meisterpaar Teele Kaal (Tondi) ja Kamiera. Neile järgnesid Rebecca Blumfeldt (Tondi) ja Wise Guy ning Birgit Loot (Simon) ja Mon Arh.

Teele Kaal ja kamiera; foto Merike Udrik-Õispuu

Kavas oli ka väikepondide karikasarja etapp, kus võeti mõõtu kõrgusel 75cm. Selles arvestuses osutus parimaks Vaike Reinmaa (Märjamaa) ponil Minni. Teisena lõpetasid Mia Turu (El Awrah ET) ja Astra, kolmandana Nora Vöörmann (Tallinna Ratsaspordikool) ja Filipetti.

Tallinna klubi harastajate karikasarjas peeti teine etapp. Oma avaetapil saavutatud madalama ringi võitu suutis korrata Ingrid Pruual (Tallinn), kes osales hobusega Pokemon. Ingridile järgnesid teisena Maria Seinberg (Simon) ja Smirnoff ning Marika Seemel (Tondi) ja Femme. Harrastajate kõrgemas arvestuses oli parim Priit Perna (Tondi) hobusega Hermela, jättes teiseks Liisa Järski (Saaremaa) hobusel Sacira N ja kolmandaks Helina Tähti (Hiiumaa) hobusega Pärn.

Pühapäevaste avtud sõitude parimad olid kõrgusel 100cm Marlene Makarov (Audruranna) hobusega Emora, 110cm Catlin Vatsel (Ruila) ja Miraaž, 120cm Kristjan Sinikas (Ruttar) ja Space King ning kõrgusel 130cm Rain Koch (Jakoch) ja Uppercut.

Kõik Veskimetsa võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/648?locale=et&year=2016