Läti korraldab esimesena Baltiriikides rahvusvahelise rakendispordivõistluse

Rakendisport on Baltimaades tõusuteel, liidrirolli selles valdkonnas on haaranud lätlased, kes tänavu aprillis korraldavad esimestena meie piirkonnas rahvusvahelise rakendispordivõistluse.

Riiast veidike Leedu suunas, Kekavas, peetakse aprilli alguses kaks ühepäevast võistlust tasemel CAI1*. Võistlused on kavandatud 4. ja 6. aprillile. Tänavusest on rakendispordi rahvusvahelistesse tasemenäitajatesse viidud sisse muudatused ning lubatud on korraldada nii ühe, kahe kui kolmepäevaseid võistluseid. Lätlaste poolt korraldatavad ühepäevased võistlused on oma formaadilt sarnased neljarakendite MK-etappidel kasutatavale, kus võisteldakse täpsus- ja krossiraja kombineeritud elementidega rajal. Kekavas on rajale plaanitud 12 koonustakistust ning kaks maratonitakistust.

Lugejal võib tekkida küsimus, miks korraldatakse kaks rahvusvahelist võistlust vaid ühepäevase vahega. Põhjus on lihtne. Olles kahel korral lõpetanud CAI1* võistluse, on võimalik asuda starti tasemel CAI2*. Korraldades kodumaal kaks CAI1* võistlust järjest, on võimalik väikeste kuludega täita nõutav kvalifikatsiooninorm.

Huvilised leiavad rahvusvahelise rakendispordivõistluse juhendi aadressilt http://www.leflatvia.lv/_upload/files/414040/CAI%20Kekava%20(LAT)%2004.04.2014%20Vfinal.pdf