Läti president osaleb Riia MK-etapil

Täpselt ühe nädala pärast saab alguse tänavune Riia MK-etapp takistussõidus. Võistluse nimekaimaks külaliseks saab esialgsetel andmetel olema Läti Vabariigi president Valdis Zatlers.

President Zatlers on öelnud, et peab tähtsaks haridust, Läti ajalugu, mille teadmine on vajalik noore põlvkonna kasvatamiseks patriootlikus ning kodumaad hoidvas vaimus, keskkonnasõbralikku elustiili, sporti ning Läti majanduse toetamist.

President Zatlers on Rahvusvahelise Antroskoopia, Põlvekirurgia ning Ortopeedilise Spordimeditsiini Assotsiatsiooni (IACOS) liige. Enne praegusesse ametisse asumist, aastatel 2004 – 2007 oli Zatlers Läti Riikliku Traumatoloogia ning Oropeetia Haigla juhatuse esimees. Koos Eestiski tuntud Läti hobuveterinaari Juris Tolpeznikoviga on President sooritanud mitmeid keerukaid operatsioone sporthobustele. Ta on aidanud väärikale elule tagasi mitmeid hobuseid.

Tänavu 13. Aprillil ajaloolises Tervete hobusekasvanduses sai Presidendist piduliku tseremoonia käigus varsa Reshley vader. Sama kasvandust külastas Zatlers muide eelmisel kuul koos Soome Presidendi Tarja Haloneniga, kes samuti tuntud kui hobusesõbralik inimene.

Loomulikult saame lisaks Presidendile Riias näha arvukalt paremaid takistussõitjaid. Eestist osalevad Rein Pill, Tiit Kivisild, Urmas Raag, Gunnar Klettenberg, Andres Treve, Andres Udeküll, Heiki Vatsel, Ebbe-Liisa Sõnajalg, Triin Bergmann, Margit Mägi, Katrin Pill, Kertu Klettenberg, Ivo Ots, Andrus Kallaste, Kätlin Sehver, Kullo Kender ja Diana Leppsoo. Aukartust äratav delegatsioon, kelle saavutustel hoiab operatiivselt silma peal ka hobumaailm.ee .

Kate Ansone, Hillar Talts