Läti Ratsaliidu Suvise Karikasarja üldvõitja on Girts Bricis

Täna, laupäeval 24. septembril, jõudis Riias Kleistu ratsakeskuses lõpule tänavune Läti Ratsaliidu Suvine Karikasari takistussõidus. Kuldse duubli tegi Sport de Lux klubi esindav sportlane Girts Bricis, lisades tänavusele meistritiitlile ka karikasarja üldvõidu.

Bricis läks viimasele etapile vastu liidrina ning suutis seda hoida. Lõppetapiks olnud 135 cm kõrguste takistustega parkuuri ümberhüpetele pääsesid kuus võistluspaari, kelle hulgas ka Bricis oma perele kuuluval hobusel Chandra H. Võistluspaar läbis ümberhüpped nelja karistuspunktiga olles kiireim, mis andis neile nii etapi- kui üldvõidu. Konkreetse sõidu võitis küll rahvusvahelises reitingus lätlaste esinumbriks olev Andis Varna hobusega Eloise 16 olles ainuke puhas, kuid selle hobusega ei võistelnud Varna karikasarja arvestuses. Eloise 16 oli muide veel kuu tagasi Valgevene ratsasportlase Maxim Kryna partneriks. Muutunud on vaid ratsanik, sest Valgevene koondise teotaja New Sport Reitpferde Ltd. on alustanud koostööd ka Andis Varna ning toimetusele teadaolevalt ka leeduka Benas Gutkauskasega.

Karikasarja põhiarvestuses järgnesid Girts Bricisele teisena Andis Varna (Quattro), kolmandana Mairis Penelis (Lielceri). Noorte ratsanike arvestuses oli parim Baltic Riders Touri sama arvestusegi võitnud Kristine Egle (Sport de Lux), juunioritest Linda Viša (Quattro), lastest Laura Penele (Lielceri). Parim hobune 6-e ja 7-e aastaste hulgas oli Sarmite Petersone (Talsi) ratsastatav kuueneläti sporthobune La Valetta, 5-e aastaste parimaks osutus Girts Bricise ratsastatav KWPN Berri.

Läti karikasarja koondtulemused leiate huvi korral aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=411329 , finaaletapi tulemused http://www.leflatvia.lv/web/?id=411739 .