Läti Ratsaliidu takistussõidu karikasarja võitis Girts Bricis

Kui meie välishooaja tähtsamad võistlused ja karikasarjad jõudsid lõpule juba augustikuus, siis lõunanaabrid lätlasedlõpetasid oma takistussõidu sarja alles oktoobri teisel kuupäeval.

Pärast eilset Riia Kleistu ratsabaasis peetud finaali saame tõdeda, et lõppeval hooajal võttis meilgi sageli võistlev Girts Bricis (Sport de Lux) Lätis rahvuslikul tasemel kõik, mis võtta andis. Mäletatavasti on Bricis lisaks sarja võitmisele tänavune Läti meister takistussõidus nii sise kui välitingimustes. Sarja lõpetas teise punktisummaga Guntars Silinš (Mežstrazdini) ning kolmas oli meil vähem tuntud Tija AlÄ«se Jurjāne (Temperaments).

Toome siinkohal lisaks põhiklassile ära muudegi arvestuste paremad. Noorte ratsanike arvestuse lõpetas võitjana Kristaps Neretnieks (Kleisti), juuniorite parim oli Laura Penele (Lielceri), kes võitis ühtlasi ka kuni 16.a. ratsanike klassi.

Läbi hooaja parimaks 6. aastaseks hobuseks tunnistati Baltic Riders Tourilgi edukaim olnud Esmeralda (ratsanik Girts Bricis), 5. aastaste hulgas võitis Lady Lora (ratsanik Girts Bricis).

Läti takistussõidu karikasarja koondtulemused leiate huvi korral aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=410674