Läti Ratsaliidu Talvise takistussõidusarja võitis Dainis Ozols

Möödunud nädalavahetusel jõudis meie poolt kajastatud Vääna Talvise Karikasarja kõrval lõpule ka lätlaste takistussõidu karikasari, kus enim punkte kogus ühe etapi võitnud Dainis Ozols.

Sarnaselt Vääna sarjale, läksid ka Lätimaal kõikide etappide võidud erinevatele sportlastele. Viimase etapi, kus takistuste kõrgus oli 140 cm ning rajameister Mikelsonsi sõnul ei millimeetritki vähem, võitis mõneti üllatuslikult mõned aastad tagasi aktiivsest spordist tagasi tõmbunud Mairis Penelis (Lielceri) hobusel Progress. Penelis, kes muide oli Baltic Riders Touri 2008 aasta Läti etapi korraldaja, oli ümberhüpetel ainus, kes läbis distantsi vigadeta. Finaaletapil oli teine üldvõidu saavutanud Ozols (RVA) legendaarsel Gvidonsil, kolmas Girts Bricis (Sport de Lux) mulluse Ruila Kevadtuuri esimese nädala Grand Prix võitnud märaga Chandra H.

Sarja lõppjärjestuses jäi Bricis teisena Ozolsist maha kahe ning kolmandana Guntars Silinš kuue punktiga. Noorte ratsanike arvestuses oli lõunanaabrite sarja parim Anita Zarinova (Princis), juunioritest Santa Steinberga (Quattro) ning lasteklassis finaaletapi võitnud Mairise ja Läti edukaima koolisõitja Airisa tütar Laura Penele (Lielceri). Parima noore hobuse tiitel läks Andis Varna (Quattro) ratsastatavale hobusele Dunkans.

Läti Ratsaliidu Talvise Karikasarja koondtulemused leiate huvi korral aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=410907