Läti Ratsaspordi Liit autasustas oma mulluseid parimaid möödunud laupäeval

Sarnaselt meie Ratsaspordi Liidule autasustasid oma mulluseid parimaid ka lõunanaabrid, kes andsid auhinnad kätte päev hiljem ehk laupäeval.

Lätimaal on meiega võrreldes harrastatavate ratsaspordialade hulk väiksem, kuid auhundu jagati rohkem. Lätlased nimelt autasustavad iga ala ja vanusegrupi kolme parimat.

Lõunanaabrite juures harrastatakse takistus- ja koolisõitu ning lisaks nendele n.n. peavoolu aladele veel rakendisporti ning invakoolisõitu. Viimasel alal on muide lätlastel tõsiseltvõetav kandidaat Londoni Paraolümpiale Rihards Snikuse näol.

Nimetagem siinkohal ära lõunanaabrite parimad. Takistussõidus nimetati edukaimaks Andis Varna (Quattro), noorteklassis Kristine Egle (Sport de Lux), juuniorite ja lasteklassis Laura Penele (Lielceri) ning poniklassis Monta Pareiza (Saldus).

Koolisõidus kuulusid nominentide hulka põhiklassis Saku Suurhalliski võitudega hiilanud Airisa Penele (Lielceri), noortest Julia Stepanova (Riga), juunioritest Everita Daubure (Harmonija) ning lasteklassis Julia Ezite (Riga).

Parakoolisõidu parimateks nimetati kolm sportlast, kelleks juba nimetatud olümpiakandidaat Snikus (Telfas), lisaks Oskars Lukauskis ja Andris Mazurs (mõlemad Titaines stalli). Parim rakendisportlane oli Lätimaal mullu Dace StÅ«re.

Vaata pilte Läti ratsaliidu kodulehelt: http://leflatvia.lv/web/?id=411937