Läti sisemeistriks tulnud Girts Bricis lubab TIHS-il konkurentsi pakkuda

Laupäeval, 6. Märtsil, jõudsid Riias Kleistu ratsakeskuses lõpule kolmest etapist koosnenud Läti talvised meistrivõistlused takistussõidus. Võitjaks krooniti kahel etapil teine olnud ning kolmandal võitnud Girts Bricis.

Läti sisemeistrivõistluseid peeti kõrgusel 140 cm. Samal ajal Veskimetsas rajameistriks olnud Ivo Mikelsoni, kes pidas aeg-ajalt telefonitsi kodumaaga sidet, sõnul oli viimase etapi rada ülimalt tehniline. Seda näitab lõpp-protokolligi, millest selgub, et vigadeta suutis raja läbida vaid võitja Bricis hobusel Kongo. Enamusele oli saatuslikuks saanud viimaseks takistuseks paigaldatud kolmene süsteem (lattaed-okser-okser). Finaaletapi lõpetas nelja karistuspunktiga teisena sarnaselt Bricisele paljudele eestlastele tuttav Guntars Silinš hobusel Kalgari. Kolmas oli Kleistus raja koostanud olümpialase Sergei Šakurovi poeg Aleksander hobusel Girs.

Meistrivõistluste arvestuses teenis Bricise järel hõbemedali Silinš, pronksi Kristaps Neretnieks. Lätlaste viimaste aastate edukaim takistussõitja Andis Varna osales vaid teisel etapil, kus lõpetas kolmandana.

Noorte sisemeistri tiitli saavutas mullu Palladium Cupilgi edukaid starte teinud Linda Viša, juuniorite parim oli Santa Šteinberga.

Vastse Läti sisemeistri sõnul osaleb ta kindlasti ka Tallinn International Horse Show-l ning seda kolme hobusega. Põhihobuseks on tõusnud just äsja tiitli toonud Kongo. Lätlastest plaanivad Tallinnas võistelda veel Guntars Silinš, Andis Varna, Dainis Ozols ja Kristaps Neretnieks. Kõigi vorm on Bricise hinnangul n.n. Läti keskmine. Vähim on tänavu startinud Varna, kes suunanud põhirõhu rahvusvahelistele võistlustele. Andis osaleb läheneval nädalavahetusel Varsaavis toimuval viimasel meie regiooni MK-etapil. Üllatusvõimelised on kõik lätlased. Eestis toimuvatele rahvusvahelistele võistlustele on ajalooliselt jõudnud kõik loetletud lõunanaabrid.

Hillar Talts