Läti sisemeistrivõistluste avaetapi võidupunktid noppis Andis Varna

Möödunud laupäeval peeti Riias Kleisti ratsakeskuses tänavuste Läti takistussõidu sisemeistrivõistluste avaetapp, kus võidupunktid kogus kolmandana lõpetanud Andis Varna. Lisaks lätlastele osales võistlusel arvukalt leedukaid ning eestlastest Andres Udeküll.

Läti sisemeistrivõistluste avaetapil hüpati põhiklassis puhtusele ja kiirusele kõrgusel 130cm. Raja läbis vigadeta vaid neli võistluspaari, kelle hulgas viis võidu Leetu Danielius Gutkauskas hobusega Carl. Teisena lõpetas lätlane Girts Bricis hobusega Carlord, kolmandana Andis Varna hobusega Fantastika. Meistrivõistluste võidupunktid noppis Varna, kuna Bricis oli oma põhihobusega Emilie Jolie, kellega võistles arvestuses, lõpetanud nelja karistuspunktiga. Ainsa Eesti paarina osalesid Andres Udeküll ja Henrietta, kes võtsid maha teise takistuse ning seejärel otsustas Udeküll võtta võistlust pigem treeninguna ning sõitis rahulikult lõpuni. Tulemuseks kuus karistuspunkti.

Andres Udeküll ja Henrietta Läti sisemeistrivõistluste avaetapil; foto Vladislavs Rutkovskis

Paremini läks Udeküllil kõrgusel 120cm, kus saavutas Calcyliga teise ning Henriettaga neljanda koha. Alavõit läks lätlasele Dainis Ozolsile hobusega Alibi. Selleski parkuuris oli puhtaid sooritusi vähe, mistõttu oli Udeküllile Henriettaga, kellega mindi tegema rahulikku sõitu eesmärgiga tutvustada hobusele väljakut järgnevaks põhisõiduks, saavutatud neljas koht suureks üllatuseks. Põhisõidu kohta mainis Udeküll, et meistrivõistluste tunnet ei olnud pilti hinnates ühelgi sportlasel. Pigem võtsid kõik seda hooaja alguse treeninguna, sest puhtusele ja kiirusele peetavale parkuurile omaseid väikeseid ja riskantseid pöördeid ning kiirust ei näidanud üles keegi.

Kleisti keskuses peetud võistluspäev kujunes pikaks nagu see tänavusel hooajal Eestiski paljudel võistlustel kombeks on. Päeva jooksul anti 190 starti. Hobumaailm vestles võistluse ametnike ja Kleisti ratsabaasi ametiisikutega ning leiti ühiselt, et nii Eesti kui Läti vajavad üha suureneva sportlaste massi teenendamiseks soojendusmaneežiga komplekse, mis lühendaks märkimisväärselt võistluspäeva pikkust. Paraku seisab probleem põhiliselt rahaliste ressursside taga. Meeldiv oli kuulda, et Kleisti baas on tõenäoliselt leidmas rahastajat teise maneeži ehituseks lähimail aastail.

Läti sisemeistrivõistluste tulemused leiate huvi korral aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=415128