Läti sisemeistrivõistluste etapi väikese sõidu võitis Udeküll, põhiala Bricis

Möödunud laupäeval pidasid lätlased Riias asuvas Kleistu ratsakeskuses oma takistussõidu sisemeistrivõistluste teise etapi, mille põhiala võitis Girts Bricis hobusel Emilie Jolie. Eestlastest osales Andres Udeküll.

Kui eelmisel korral Riiat külastades naases Udeküll (KRT) kolme alavõiduga, siis seekordseks saagiks jäi üks võit. See tuli hobusel Calcyl kõrgusel 120 cm. Eesti paar suutis ligi kuue sekundiga edestada teisena lõpetanud Andis Varnat (Quattro) ja Houp`i ning rohkem kui seitsme sekundiga Einars Cesnieksi (Montepals) ja Aldersit.

Udekülli sõnul ei olnud sel korral teiste hobustega õnne. Kleistu maneeži pinnas oli laupäeval arvestatavalt libe ning seetõttu libastus Sir Sirius 120 cm sõidus eelviimasele takistusele pöörates, suutes hädavaevu vältida kukkumist. Sellega oli sõidu jätkamine mõttetu. Hobuse hirm pinnase ees ei kadunud ka 130 cm sõiduks, mistõttu ka see jäi pooleli. Henrietta võttis värisema ehmumine 120 cm viimasel kraaviga takistusel, mis andis oluliselt tunda ka 130 cm sõidus.

Meistrivõistluste põhiklassi kõrgusel 130 cm võitis seekord Girts Bricis (Spord de Lux) hobusel Emilie Jolie. Teise koha saavutasid Andis Varna ja Zodermus M, kuid nagu ülitihti juhtub, startis Varna meistrivõistluste arvestuses hoopiski hobusega Lerida, kellega jõuti kaheksa karistuspunktiga kuuendale kohale. Kolmas paar ümberhüpetel olid Bricis ja Egano van Kadal, kes ei startinudki leppides kolmanda kohaga.

Kahe etapi järel juhib Läti sisemeistrivõistluseid endiselt esimese etapi võitnud Maira Leja (Temperaments), kellel punkte 39. Kahe punkti kaugusele jääb Girts Bricis, kolmandat positsiooni hoiab Laura Penele (Lielceri), kellel punkte 24. Läti sisemeistrivõistluste teise etapi tulemused leiate huvi korral aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=413024 .