Läti takistussõidu meistrid selguvad sel nädalavahetusel

Tänavused takistussõidu meistrid on lähinaabritest seni selgitamata veel lätlastel, kes peavad oma meistrivõistlused kõikides vanuseklassides kaasa arvatud noorhobused, käesoleval nädalavahetusel.

Põhiklassis sõidetakse Lätis esimesel päeval Tabel C põhimõttel 140 cm. Kaotus sekundites konverteeritakse karistuspunktideks ning pühapäeval hüpatakse kõrgusel 150 cm. Parim selgub kahe osavõistluse karistuspunktide summana. Kõik Läti meistritiitlile pretendeerivad sportlased on korduvalt võistelnud Eestiski. Osalevad lätlaste liider Andis Varna Pokersil, Guntars Silins Lord Picassol, Girts Bricis hobusel Chandra H, Dainis Ozols Gvidonsil, Mairis Penelis Progressil ja Kristaps Neretnieks Goldringsil. Mõnevõrra üllatuslikult on kõrvale jäänud tänavu südikaid sõite teinud Aleksanders Sakurovs ja Girs.

Kindlat favoriiti meistritiitlile ei osanud võistluse peakohtunik Dainis Livmanis eile hobumaailmale nimetada. Viimaste aastate edukaim Varna võitis Pokersiga küll Baltic Riders Touri Incukalnsi GP, samas langes võistluspaar tõrgetega välja Vazgaikiemise GP-s. Võidule pretendeerivad Livmanise sõnul kindlasti ka Silins ja Ozols. Bricise Chandra H ei pruugi neil kõrgustel enam tugevas konkurentsis kaasa rääkida. Noorsportlastest peab peakohtunik ja Läti Ratsaliidu juhatuse liige Livmanis favoriidiks hiljuti Riders Touri noorteklassi võitnud Kristine Eglet.

Läti parimad selguvad pühapäeva õhtuks. Infot sellest annab hobumaailm oma lugejatelegi.