Läti takistussõitja Girts Bricis võttis Ruila Kevadtuurilt ka tänase peavõidu

Ruila Kevadtuuri teise nädala teise võistluspäeva põhisõidu, parkuuri kõrgusel kuni 140 sentimeetrit võitis ka eilsel päeval esikoha noppinud Läti sportlane Girts Bricis hobusel Chandra H.

Ümberhüpetele jõudsid 21 alustanud sportlasest 9, kellest vaid 4 suutsid ka ümberhüpped läbida vigadeta. Võistluse teise koha saavutas leedukas Stasys Jasas hobusel Marsas. Kolmandaks tuli Eesti võistluspaar Heiki Vatsel ja Fee. Viimane puhas tulemus ning neljas koht kuulus Margit Mägile hobusel Artas.

Põhisõidule eelnenud kiirusparkuuris kõrgusel kuni 130 sentimeetrit noppis võidu eestlanna Susan Kaleta ratsul Aga Flamenco von Feight. Temast kaks sekundit aeglasemalt puhta tulemuse sooritanud lätlanna Laura Penele jäi hobusel Progress teisele kohale. Kolmandaks sõitis end põhisõidu võitja, Girts Bricis hobusel Esmeralda.

Päeva lõpetas taas juuniorratsanike ümberhüpetega parkuur kõrgusel kuni 120 sentimeetrit, kus võttis võidu Lätit esindanud Krista Kristiana Alksne hobusel Lingo. Alksne oli ka ainuke, kes kahest ümberhüpetele pääsenud paarist need puhta tulemusega lõpetas. Teise koha sai ümberhüpped katkestanud Mai-Britt Nuudi ratsul Ruth 6 ning kolmanda Kristi Luha hobusel Vacantos. Kokku osales parkuuris 17 võistluspaari.

Päeva esimeses, noorhobustele peetud võistluses kõrgusel 120/125 sentimeetrit, oli edukaim Heiki Vatseli juhitud Kamerona, kellele järgnes Rein Pilli Brownboy. Kolmanda koha saavutas Lätit esindanud Carlord Girts Bricisega sadulas. Kõik nimetatud hobused läbisid puhtalt nii põhiparkuuri kui ka ümberhüpped.