Läti takistussõitjad alustasid Kleistu ratsakeskuses Talvist Karikasarja

Möödunud laupäeval, 29. jaanuaril, alustasid Läti takistussõitjad oma Ratsaliidu Talvise Karikasarjaga, kusjuures osalesid kõik lõunanaabrite paremad selle ala sportlased.

Põhiklassis, kus takistuste kõrguseks 130 cm, jõudsid ümberhüpetele ja sellega ka esikolmikusse Eestiski piisavalt tuntud ratsanikud. Võitis mullu Läti parima takistussõitja tiitli pälvinud ning FEI Rolex Rankingu edetabeliski parima lõunanaabri tiitlit omav Andis Varna (Quattro) hobusel Arabika. Teisena lõpetas Dainis Ozols (RVA) hobusel Alibi, kolmandana Guntars Silinš (Mežstrazdini) hobusel Kalgari. Eelmise aasta Läti meister Girts Bricis (Sport de Lux) lõpetas Kongoga põhiparkuuris ühe karistuspunktiga ületatud normiaja eest ning neljanda kohaga.

6.-7.a hobuste sõidu parim ratsanik oli jällegi Varna, sedakorda 6. a. Dunkansil. Noorte ratsanike 120 cm kõrguste takistustega osavõistluse võitis Anita žarinova hobusel Silvana, juuniorite 115 cm Santa Steinberga (Quattro) hobusel Giness. Juuniorite sõidus, muide, selgitati parim välja stiilipunkte kasutades. Samal põhimõttel selgitatakse parimad laste ning 5.a. hobuste klassis. Hindamisel abistas kohalikke kohtunikke sakslane Josef Schummer.

Võistluste peakohtunik ja Läti Ratsaspordi Liidu juhatuse liige Dainis Livmanis ütles hobumaailm.ee-le võistluse järgselt, et positiivseima poole pealt saab nimetada stiilipunktide kasutamise tulemit madalamates võistlusklassides. Võrreldes kahe aasta taguse ajaga, mil Lätis nimetatud süsteem kasutusele võeti, on tunduvalt paranenud laste- ja juuniorklassi takistussõitjate teadmised ning oskused. On näha, et sõidetakse n.ö. mõttega. Negatiivsema poole pealt mainis Livmanis noorsportlaste vähesust ja madalat taset, mis paraku probleemiks meilgi.

Läti Ratsaliidu Talvine Takistussõidu Karikasari koosneb kokku viiest etapist ning jõuab lõpule 9. aprillil.