Läti talviste meistrivõistluste esimese etapi võitis Maira Leja

Möödunud laupäeval andsid lõunanaabrid lätlased avalöögi oma talvistele takistussõidu meistrivõistlustele, viies Kleistu ratsakeskuses läbi tiitlivõistluste esimese etapi.

Läti talvised meistrivõistlused koosnevad kolmest etapist ning täiskasvanute klassis võisteldakse kõrgustel 130-135 cm. Esimese osavõistluse ümberhüpped läbisid vigadeta vaid kaks naissportlast, valmistades sellega teatud mõttes üllatuse. Favoriidid Andis Varna, Girts Bricis ja leedukas Danielius Gutkauskas eksisid ning sel moel saavutas võidu Maira Leja (Temperaments) hobusel Anytime Pikabello Z. Teisele kohale jõudis veel vaid seitsmeteistkümneaastane Laura Penele (Lielceri) hobusel Progress. Laura, kes noorte ja juuniorite tasemel juba aastaid edukalt esinenud. on muide kinnitatud ametlikult Läti Olümpiakomitee noorsportlaste programmi stipendiaadiks, mis näitab, et tema sportlikku tulevikku usub nii sealne alaliit kui Olümpiakomitee.

Kolmandal kohal lõpetas Girts Bricis (Sport de Lux) hobusel Emilie, Andis Varna (Quattro) saagiks jäi seekord vaid kaheksas koht hobusel Bazilio. Noorte ja juuniorite ühise võistlusklassi, kus sõidetakse vastavalt vanusele kõrgusel 110 cm ja 120 cm parimaks osutus möödunud laupäeval Katarina Eisaka (Saldus) hobusel Kredo, lasteklassi 100 cm sõidu võitis tuntud takistussõitja Guntars Silinši tütar Sabine (Mežstrazdiņi) hobusel Kalgari.

Kel huvi, leiab Läti talviste meistrivõistluste esimese etapi tulemused aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=412984 .