Läti tänavuse sisemeistritiitli võitis Girts Bricis

Möödunud nädalavahetusel jõudsid Läti pealinnas Riias lõpule lõunanaabrite sisemeistrivõistlused takistussõidus, kus järjekordse kuldse medali sai kaela Girts Bricis.

Viimasele, kolmandale, etapile läks liidrina esimese etapi võitnud Maira Leja (Temperaments), kellel vaid mõnepunktise vahega kannul Girts Bricis (Sport de Lux). Põnevust jätkus kuni ümberhüpete lõpuni, sest mõlemad tiitlipretendendid suutsid põhiparkuuri läbida vigadeta.

Bricis pääses ümberhüpetele kahel hobusel, mistõttu oli jällegi tekkimas olukord, kus võit võib tulla "valel hobusel". Seekord siiski nii ei läinud ja Bricis lõpetas hobusega Emilie Jolie teise, Leja hobusega Anytime Pikabello Z kolmandal kohal. See aga omakorda tähendas, et mõlemad kogusid võrdselt 55 punkti. Meistrivõistluste reglemendi kohaselt anti tiitel võrdsete punktide korral sportlasele, kes oli edukam viimasel etapil. Bricisele kuld, Lejale hõbe. Finaalsõidu võitis aga hoopiski pronksmedaliga lõpetanud Andis Varna (Quattro), kes suutis hobusega Lerida olla kõikidest konkurentidest kiireim.

Noorte ja juuniorite ühises arvestuses tuli Läti sisemeistriks Laura Penele (Lielceri), kusjuures selles vanuseklassis valitses analoogiline olukord täiskasvanutega – võrdselt 51 punkti kogusid Penele ja hõbemedali teeninud Katarina Eisaka (Saldus). Lasteklassi säravaim medal riputati Sabine Silina (Mežstrazdiņi) kaela.