Lätis saavutati tänagi võit ning teisigi auhinnalisi kohti

Baltic Openi viimasel võistluspäeval ei jäänud eestlased samuti auhinnaliste kohtadeta. Lätist naastakse veel ühe võidu ning mitmete teiste heade tulemustega.

Tänasest 5-6aastastele hobustele händikäpiga peetud sõidust kõrgusel 110/120cm tuli Eestile võit, mille saavutas 39 võistluspaari konkurentsis Renek Rosenberg hobusel Torpille du Banney. Samas klassis oli veatu sooritusega viiendal auhinnalisel kohal Kullo Kender hobusel Time for Glamour.

Päeva kõrgeimas sõidus, kus takistused ametlikult 135 cm, oli üles pandud korralikult tehniline rada ning ka kaks viimast hüpet olid väidetavalt isegi 140 cm. 41st paarist pääses ümberhüpetele 7, seal hulgas meie Kullo Kender ja Katrin Pill vastavalt hobustel Vacantos ja Adolf. Mõlemad kogusid ümberhüpetelt 4 kp ning tulemuseks oli neljas (Pill) ja viies (Kender) koht. Sõidu võitis taaskord Andrius Petrovas hobusel Contendro II. Rahulik null tagas aga teise koha viimasena ümber hüpanud Zigmantas Šarkale hobusel Ars.

Tõusva raskuse ja Jokkeriga avatud klassis kõrgusel kuni 125 cm kogus meie sõitjatest ainsana maksimumpunktid Kullo Kender Landoletil. Välja sõidetud aeg andis paarile kokkuvõttes kolmanda koha.

Ka täna peeti Lätis händikäpiga sõit juunioridele ja noortele kõrgusel 115/125 cm ning seda ümberhüpetele. Parim eesti võistluspaar selles sõidus oli tavatu kombinatsioon Linda Randpere – Lord Leu, kes pääsesid ümberhüpetele ning kogusid seal 4 kp, võites kolmanda koha. Ümber hüppama pääsesid ka Kelly Laev ja Free Bay, nende tulemusek jäi 12 kp,mis tagas 6. koha.

Hommikuses 110 cm kõrguses parkuuris kuni 16aastastele ratsanikele tegid puhtad sooritused Heidi Mülla ja Bersina, Linda Randpere ja Okey ning Triin Tammar ja Express, andes 14 paari konkurentsis vastavalt 5., 6. Ja 7. koha.

Ehkki kõik tulemused ei ole veel saabunud, võib neid siiski lähitulevikus leida siit: http://www.leflatvia.lv/web/?id=412473