Lätlased alustasid välihooaega karikasarja avaetapi ja Riia meistrivõistlustega

Möödunud nädalavahetusel alustasid Läti ratsasportlased välishooaega Riia Kleistu ratsakeskuses, kus toimusid nende suvise takistussõidu karikasarja esimene etapp ning Riia avatud meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus.

Takistussõidu põhiklassi esimese osavõistluse kõrguseks oli 130 cm ja võit läks mõnevõrra ülatuslikult noorele Kristine Eglele (Top Sport) hobusega Roils. Statistilised favoriidid Bricis, Šakurovs ja Silinš eksisid põhiparkuuris ja ümberhüpetele seekord ei pääsenud. Ümberhüpetel osalesidki vaid kaks naissportlast, lisaks võitnud Eglele veel Maira Leja (Temperaments) ja Talisman Pikabello, kes lõpetasid teisena. Kolmanda koha pälvis ühe karistuspunktiga Guntars Silinš (Bajari) hobusega Lord Picasso.

Noorte ja juuniorite 115/125 cm ning samuti laste 105 cm avaetapi parimad olid Kate Prizeva (Demora) ja Ledija. 5aastaste hobuste parima tulemuse sai kirja Picasso (2007/LAT/Pikachu de Muze) Maira Lejaga sadulas, 6-7aastaste klassi võitsid Barri (2006/KWPN/Odermus R) ja Girts Bricis (Sport de Lux).

Riia meistriteks said 130 cm ja 105 cm parkuuride võitjad, vastavalt Egle ja Prizeva. Koolisõidus pälvisid Riia meistritiitli Väikses Auhinnas Agnese Dedze hobusel Linza ning lasteklassis Julija Ezite hobusel Hiltons.