Lauluväljakul toimunud takistussõidu MK-etapil pidid eestlased alla vanduma Venemaa võistlejale, liiga liidrina jätkab Raag

Pühapäeva õhtupoolikul jõudis maailmakarika etapiga takistussõidus lõpule kogupere festival Jumping Tallinn. MK-etapi võit läks venelasele Alexandr Belekhov hobusel Bivaldi, parim eestlane oli Rein Pill.


Võistluse viimane ala kujunes oodatult väga põnevaks. Heas vormis Eesti paaridele pakkusid konkurentsi tippsõitjad Venemaalt, Lätist, Leedust, Rumeeniast, Portugalist ja Valgevenest.


Kõigepealt seisis 31-l võistluspaaril ees väljakutse läbida puhtalt kuni 160cm kõrgune põhiparkuur, mis osutus päris keeruliseks ülesandeks. Suurimaks komistuskiviks osutus just kitsaste vahedega kolmene süsteem, mida oli eriti suurematel hobustel raske hüpata. Nii juhtuski, et ümberhüpetele pääsesid edasi vaid 4 ratsanikku, nende seas kõige esimesena startinud Alexandr Belekhov hobusel Bivaldi, Rein Pill hobusel A Brok, Gunnar Klettenberg hobusel Traffic ja Urmas Raag hobusel Carlos. Ka ümberhüpetel startis esimesena Belekhov ja tegi puhta sõidu. Pill ja A Brok rõõmustasid publikut samuti puhta sõiduga, kuid kahjuks ei olnud nad kiired ja teenisid ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest. Ka Klettenberg ja Traffic lõpetasid karistuspunktidega, saades neid kokku 8.

 

Kõik lootused olid nüüd viimasena startinud Raagil ja Carlosel. Kahjuks pudenes neilgi latt ja nii läks võit ning väärtuslikud MK-etapi võidupunktid Venemaalt pärit Belekhovile. Pill oli teine ja kolmas Raag Carlosega. Kolmanda koha MK-punktid sai siiski Klettenberg, kuna Raag osales punktiarvestuses Ibelle van de Grote Haartiga, kellega sai sportlane viienda koha, olles kiireim 4 karistuspunktiga sõitja.

 

  Aleksandr Belekhov ja Bivaldi Lauluväljakul; foto Külli Tedre-Gavrilov


Võitja sõnul oli Bivaldi väga heas vormis ja näitas end igati parimast küljest. "Tulime äsja EM-ilt Rootsist ja siin oli juba palju kergem hüpata. Tänane parkuur oli väga raske. Kuna minu hobune on suur, siis kõige keerulisem minu jaoks ongi hüppamine väiksemal väljakul. Loomulikult oli ka kolmene süsteem üliraske, mida näitas ka see, et paljud eksisid seal.“ Ümberhüpetele minnes lootis sportlane hüpata kiirelt ja puhtalt, mis ka õnnestus. Alexandri sõnul olid kõik kolm ümberhüpetele pääsenud eestlast ka talle suurimad konkurendid. „Kõik nad on väga kogenud ja head sõitjad, mina olen neist kõige noorem,“ muigas võitja. Sportlane tuleb alati väga hea meelega Tallinnasse võistlema ja on siin ka sageli edukas. Nii võitis ta Bivaldiga ka 2015. a Sakus Suurhallis Tallinn International Horse Show raames toimunud MK-etapi. Ka tänavu plaanib sportlane oktoobris Eestisse naasta.

Ka Pill läks starti võidumõtetega, kuid täna ei sujunud A Brokiga sõit nii ladusalt. Samuti hindas sportlane põhiparkuuri väga raskeks. „Ega ma tegelikult kurta saa, mõlemad sõidud tegime nulliga. Täna ei saanud me lihtsalt kuidagi sihikut paika ja sõita oli raske. Igat tõket võtsime justkui eraldi ja ei saanud sujuvat hoogu sisse ning seda head tunnet kätte. Ümberhüpetes läks kogu aur sellele, et tõketest puhtalt üle saada, mistõttu ei saanud enam kurve korralikult võtta ning hoogu üles. Pean teisi kutte tänama, et nad maha ajasid ja ma teise koha sain,“ naeris Rein. Võistluse kohta ütleb tänavune Eesti meister, et Lauluväljak sobib ratsavõistluseks ülihästi. „Minu meelest oli see super üritus, hobused sobivad suurepäraselt Lauluväljakule. Oleks tore, kui see võistlus ei jääks viimaseks ning saaks iga-aastaseks traditsiooniks.“

 

 

  Rein Pill ja A Brok; foto Külli Tedre-Gavrilov


MK-etapile eelnesid ka teised võistlusklassid, kus U25 135 cm puhtus-kiirus parkuuris võidutses Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei. Noorte hobuste sõidus oli edukaim leedukas Nerijus Sipaila hobusel Chenet ja avatud klassi 135 cm parkuuri võitis Andrius Petrovas hobusel Clarity Leedust.

Tulemused <http://online.equipe.com/en/competitions/21281>


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23