Laupäev lõppes Vene hümni saatel.

Laupäeva viimane sõit Riia MK etapil,140cm parkuur ümberhüpetele, eestlastele kahjuks edu ei toonud, kuigi ümberhüpetele pääsesid kaks Eesti sportlast : Tiit Kivisild ja Urmas Raag.

Ümberhüpetele pääses 11 ratsanikku, nende seas Kivisild hobusel Torrero ja Raag Wodan M’il.

Vigadeta õnnestus läbida rada neljal võistluspaaril, kellest edukaim oli Arseny Shpakovskiy (Venemaa) hobusel Tibor P, teisele kohale tuli Rimantas Babrauskas (Leedu) ja La-Pass, kolmandaks Rimas Rimkus (Leedu). Ainukese eestlasena pääses autasustamisele neljanda koha saavutanud Raag. Teised auhinnalised kohad jagunesid järgnevalt – Stasys Jasas (Leedu) ratsul Luitas viies ja Vasil Ivanou (Valgevene) hobusel Aleqs kuues.

“Rada oli hea, mida saab järeldada ka faktist, et 10 sportlast pääses ümberhüpetele”, arvas startinud, kuid ümberhüpetele mitte pääsenud Andrus Kallaste.

“Tõkked tundusid isegi kõrgemad kui juuli alguses Ruilas peetud rahvusvahelise võistluse GP’l,” sõnas Eesti noorsportlane Kullo Kender, kes kahjuks esialgu hästi kulgenud sõidu lõpul viimase tõkke maha ajas ja ümberhüpetele ei pääsenud.

Homset päeva alustame kell 10 noorhobuste sõiduga. Siis võisteldakse takistustel kõrgusega 125/130cm ning ümberhüpetele.

Eleri Kurvet