Laupäeva suur sõit Beletskile, supertulemus Eesti noorelt põlvkonnalt

Laupäeva takistussõitjate peaalaks oli 145cm kõrgune ümberhüpetega parkuur, mille võitis Sakus Suurhalli täismaja ees Tallinna publikulemmik Vladimir Beletsky hobusega Rocketman, kuid superesituse tegid meie noored takistussõitjad Linda Randpere, Renek Rosenberg ja Kertu Klettenberg, kes pääsesid samuti ümberhüpetele.

Maailma tipprajameistrite hulka kuuluv hollandlane Louis Konixx oli üles seadnud paraja raskusega raja, mille suutsid vigadeta läbida 53st alustanud paarist kaheksa. Ülipositiivse tulemuse tegid meie noorema põlvkonna takistussõitjad Linda Randpere, Renek Rosenberg ja Kertu Klettenberg, kes pääsesesid ümberhüpetele vastavalt hobustega Gardento Prova, Vinski TT ja Ulrike R. Lisaks neile osalesid lõpplahenduse leidmisel Beletsky hobustega Griffone ja Rocketman, Natalia Simonia hobusega Klen, Danielius Gutkauskas hobusega Tom Riddle S ning üllatusena Kõrgõstani esindaja Andrei Shalohin hobusega Carevicz.

Esimesena startis ümberhüpetel Beletsky Griffonega, võttes maha ühe takistuse. Teisena läinud Linda Randpere oli selgelt valinud kindla "nulli" strateegia, mis ka õnnestus. Supertulemus meie veel noorteklassi kuuluvalt sportlaselt! Renek ja Vinski võtsid maha kaks takistust, seevastu Kertu ja Ulrike tegid puhta sõidu ning asusid liidriks. Kertu tulemuse suutsid siiski üle sõita Belöetsky ja Rocketman ning samuti Gutkauskas ja Tom Riddle, kuid kolmaski koht sellises võistluses ei ole halb. Linda ja Gardento lõpetasid kokku neljandana.

Renek Rosenbergi ja Vinski lõplikuks kohaks jäi kaheksas, Rein Pill ja A Brok saavutasid kiire neljaga auhinnalise üheksanda koha.

Otseülekannet jälgige Delfist, tulemused aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/14588