Laupäeval, 29. jaanuaril sai viimaks avatud Luunja ratsakeskuse soe tribüün-kohvik

Kauaoodatud pealtvaatajatetribüün tegi uksed lahti 29. jaanuari võistlustega. Pidulik avamine sai kokku surutud esimese ja teise parkuuri vaheajale.

Kell 13:00 pidas avakõne Tartumaa RSK vanematekogu liige Siim Nõmmoja. Samal ajal olid ametis šampuseklaaside täitmisega Urmas Raag, Sven Šois ja Andri Sabrodin. Pokaal tervitusšampust pakuti kõikidele lapsevanematele ja teistele täisealistele külalistele.

Soojal tribüünil. Vasakult: Andri Sabrodin, Sven Šois, Urmas Raag ja Siim Nõmmoja

Erilise tänuavalduse olid ära teeninud Enn Luha ja Helia Puit AS, kelle tähtsust tarviliku nõu, vajaliku oskustöö ja ehitusmaterjalide firmapoolse märkimisväärse allahindlusega oleks raske üle hinnata. Vaieldamatult on valminud silmapaitavalt kaunis ja hubane koht võistluste jälgimiseks.

Erilised tänud suure töö tegitatele Enn Luhale ja Natalja Šoisile

Võistlused ise algasid Luunja maneežile tavapäraselt kell 11:00 parkuuriga kõrgusel 100 cm. Rajameistrid olid püstitanud ülesande kümne takistuse ja üheteistkümne hüppega. Rada oli pikk ja keeruline. Võistlejaid oli starti tulnud 12. Neist 10 läbisid ka finišiliini. Puhta sõiduga ja kõige kiiremini läbis raja nüüdseks Luunja talli treenima tulnud Karolin Valge hobusel Gracija. Teisele kohale tuli samuti Luunja talli uus õpilane Kelli Laev Freebayl. Mõlemaid sportlasi treenib Kullo Kender.

Teine parkuur kõrgusel 115 cm oli juba konkurentsitihedam. Starti asus 19 võistlejat. Puhtalt lõpetas põhiparkuuri 6 võistlejat. Ümberhüpete kiirem oli Ivo Ots hobusel Areen. Ivo ja Sandra Raag olid ka ainukesed sportlased, kes ümberhüpetel ei eksinud.

Ivo ja Areen

Päeva Grand Prix oli 130 cm tõusva raskusega parkuur. Jokker, okser kõrgusel 140 cm , sai paljudele saatuslikuks. Selle mahaajamine tõi Ivo Otsale ja Kullo Kenderile kaasa olulise punktikaotuse. Maksimumpunktidega lõpetasid seekord Urmas Raag Geraldinel, Catlyn Resto Londonil ja Lilian Lehe Varsital. Vastavalt siis ka esikolmik ajalises järjekorras.

Kokkuvõtteks võib laupäevase võistluse lugeda õnnestunuks. Korraldajad loodavad, et võistlejad ja osalised jäid korraldusliku poolega rahule ja tulevad juba 26. veebruaril taas Luunjasse, kus toimub Tartumaa Talvekarika Finaal!

Lõpuks suured tänud kõikidele abilistele, tänu kellele võistlus kiiresti ja tõrgeteta teoks sai! Samuti täname ka publikut toetuse ja sportlasi osalemise eest! Hindame kõrgelt sportlasi, kes võtsid vaevaks tuisuilma trotsides isegi Pärnumaalt kohale tulla!