Laupäeval algab Hipodroomil nelja-aastaste hobuste suurvõistlus

Foto: erakogu

Tuleval laupäeval, 27. augustil, leiab aset Derby 2022, mis on 4-aastastele hobuste aasta suursündmus. Derby finaali pääses eeljooksu tulemuste põhjal 10 parimat traavlit. Võistluse auhinnafondi suurus on 11 000 eurot. Lisaks kopsakale auhinnarahale teeb võistluse põnevaks ka see, et finaali pääsenud saavad eeljooksu paremusjärjestuse alusel valida stardikoha, mis võib anda osadele hobustele märkimisväärse eelise.

Derby puhul küsisime kommentaari Tallinna Hipodroomi tugevaimalt sõitjalt Jevgeni Ivanovilt.

Kellega sina Derbyl osaled?

Mina osalen Grom’iga (ruun). Minu hobustest võistlevad veel Fruit Costashorta (mära), kellega sõidab Jelena Fironova ning Global Citizen (mära), kellega sõidab Märt Pello.

Kuidas kirjeldaksid Grom’i?

Ta on väga hea hobune – väike, aga ilus ja suurepärase iseloomuga. Kõige paremini kirjeldaks teda sõna “fighter” (võitleja). Ta teeb kõik ära, mida temalt küsitakse. Ostsin ta 2-aastaselt Venemaalt.

Kuidas hindad tema võistlusvormi?

Ma ei ole Gromi varasemates startides väga palju pressinud, et Derby finaaliks hea vorm saavutada. Enne eeljooksu proovisime teda natuke rohkem suruda ning ta oli väga tubli, saavutasime 2. koha. Kaotasime võitjahobusele ajaliselt väga vähe. Sellel aastal ei ole ta veel ühtegi võitu saavutanud – loodan, et selline suurvõistlus nagu Derby on esimene. Grom on hetkel oma tippvormis.

Kes võiks olla Derby favoriit?

Minu arvates on kõige suurem favoriit Leedust pärit Idealas Cass (täkk), kes on kaks korda järjest võitnud 4-aastaste jooksud, sh ka Derby eeljooksu väga hea ajaga. Tundub, et ta on suurepärases vormis, kuid finaalis on tal uus sõitja ning tegemist ei ole lihtsa hobusega, mistõttu võib olla teistel suurem võiduvõimalus. Kindlat võitjat on aga raske ennustada, kuna Derbyl osaleb palju tugevaid hobuseid. Ka minu kolm on heal tasemel olnud terve hooaja vältel ning on saavutanud mitmeid võite.

Kuidas võistlusteks valmistute?

Hobuste tervislikku seisundit kontrollivad regulaarselt veterinaar ja massöör. Trennigraafik on kogu aeg sama – hobused sõidavad kaks korda nädalas. 80% ajast teeme intervalltreeningut, et hoida head vormi ilma liigse treeninguta. Viimased kaks kuud treenime metsas, kus on meil hea rada – seal saab otse pikka maad sõita, mis hobustele meeldib. Ka neil peab olema treeningus hea tunne. Vahepeal sõidame distantsi ka rajal, kui tahame hobuse vormi kontrollida või tõsta. Samas, kuna üle nädala on võistlused, siis näeme ka seal hästi nende hetkelist taset.

Derby 2022 stardilisti ja võistluste kava leiate Hipodroomi sotsiaalmeediast (Facebook, Instagram) ja kodulehelt. Tule kaasa elama!