Laupäeval astub Kurtnas toimuval finaalülevaatusel hindamiskomisjoni ette 35 vabariigi parimat noort sporthobust

Kevadest saati on Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi hindamiskomisjon külastanud talle üle Eestimaa, et selgitada kohalikel ülevaatustel välja vabariigi silmapaistvamad noored sporthobused. Neist 35 parimat osalevad sel laupäeval finaalülevaatusel Kurtna ratsakeskuses, kuhu on pealtvaatajaks oodatud kõik huvilised.

Oodata on 12 kaheaastast mära, 13 kaheaastast täkku ja 10 kolmeaastast täkku. Hindama on kutsutud Belgia BWP tõuraamatu täkkude hindamiskomisjoni esimees Stefaan De Smet, kes selgitab samaaegselt ka publikule, mida ta igas hobuses näeb.

Finaalülevaatuse juhend ja hobuste kataloog on leitavad siin:

http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=10&y=2015&id=1852

Päev varem ehk reedel toimub Kurtna Peo- ja Puhkekeskuses ESHKS aretusseminar, kus peaesineja on Stefaan De Smet

De Smet viib läbi seminari teemal "Tähtsamate sporthobuste tõuraamatute aretusprogrammide ja hindamispõhimõtete erinevustest". Osavõtt seminarist on tasuta.

Stefaan De Smet on omandanud doktorikraadi Genti Ülikoolis põllumajandusteaduste alal. 1996. aastast alates töötab Genti Ülikoolis professorina loomakasvatuse erialal. Olnud BWP täkkude litsenseerimisel võõrratsanikuks aastatel 1992 – 2003 ning BWP täkkude litsenseerimise komisjoni esimees alates 2013. a. Regulaarne komisjoniliige ka märade näitustel Belgias.Tegelenud teismeeast alates ka ratsaspordiga (takistussõit, koolisõit, kolmevõistlus), peamiselt huvitunud takistussõidust ja kolmevõistlusest (viimati nimetatud alal osalenud ka rahvusvahelise tasemega võistlustel). Teeb tihedat koostööd Maltahoeve kasvandusega, kust on tulnud mitmeid rahvusvaheliselt tuntud hobuseid.

Täpsemat infot seminari kohta leiab siit: http://www.estsporthorse.ee/files/Files/14450677537.docx