Laupäeval eestlastele Šiauliaist kolm teist kohta

Täna jätkus Leedus Šiauliai Horse Show, mille kõikidest rahvusvahelistest klassidest võttis Eesti teise koha. Suure ringi ümberhüpetega sõidus lõpetasid teisel kohal Tiit Kivisild ja Corsica.

Šiauliai teise võistluspäeva põhisõiduks rahvusvahelises programmis oli 140 cm kõrgune ümberhüpetele peetud parkuur. Põhiparkuuri läbis vigadeta 15 võistluspaari, kelle hulgas neli eestlast. Parima tulemusega jättis võidu Leetu Matas Petraitis hobusega Soli de Glorija. Teisel koha saavutasid aga Tiit Kivisild ja Corsica. Kertu Klettenberg ja Ulrike R lõpetasid neljandal kohal, lisaks Rein Pill ja Virgin Express 14. kohal. Ümberhüpetel viimasena startinud Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja katkestasid pärast ühte mahaajamist.

Keskpäeval peeti väikese ringi kahefaasiline 135 cm kõrgune sõit, kus teisele kohale platseerusid Andres Udeküll ja Henrietta. Selleski sõidus jäi võit Leetu, mille saavutasid Alekseijus Timofejevas ning Qualumos. Väikese ringi sõidus jõudsid eestlastest auhinnalisele kohale veel Katrin Pill ja Roos, kelle kohaks märgiti üheksas. Teine koht Eestile ja võit Leedule tuli ka noorhobuste sõidus, kus võitsid Vincas Civinskas juunior ja Pedras C, teisel kohal lõpetasid Renek Rosenberg ja Helios de Muze. Viies koht kuulus noorhobuste parkuuris Helena Palule ja hobusele Charly M, üheksandad olid Jorine Pilkes ja Zonder Z Quattro, kümnendad Urmas Raag ja Ibelle van de Groete Haart, üheteistkümnendad Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Daddy Proud.

Sarnaselt reedega alustati tänagi võistluspäeva rahvuslike klassidega. Kõrgusel 120 cm saavutasid meie sportlastest neljanda auhinnalise koha Ketlin Ramjalg ja Qatimini des Vergres Z, seitsmenda Kertu Klettenberg ja D. Lady ja kaheksanda Inge Parv ja Tango. Kõrgusel 100 cm täna eestlased paremate hulka ei jõudnud.

Homseks põhisõiduks on Šiauliais Kesk-Euroopa MK-etapp, kus takistuste kõrgus traditsiooniliselt kuni 160 cm. Võistlustulemustega, samuti stardijärjekordadega, saate tuvuda aadressilt http://lzsf2014.wix.com/siauliaihorseshow#!results/cm5p. Samas on nähtav ka otseülekanne.