Laupäeval jäi Eesti parimaks Järvenpääl Tiit Kivisildi ja Don Kide teine koht suure ringi sõidus

Tiit Kivisild ja Don Kide; foto Gerlin Kess

Eile jätkus Soomes Järvenpääl CSI1* tasemega rahvusvaheline takistussõiduvõistlus, kui päeva suurimaks parkuuriks oli 135cm Tabel C sõit, kus Tiit Kivisild ja Don Kide saavutasid teise koha.

Eilne Järvenpää kõrgeim parkuur tõstis takistused kõrgusele 135cm ning arvestust peeti Tabel C põhimõttel. Vigadeta sooritusi oli vähe, üks nende hulgas sõidu võitnud Petri Korhonen ja Ingliston Wicker. Tiit Kivisild ja Don Kide olid võitjast ligi pooltesit sekundit kiiremad, kuid üks maha aetud takistus ja lisandunud neli karistussekundit andis meie sportlasele teise koha. Lisaks jõudsid auhindadele neljandana lõpetanud Maarja Martinson hobusega Donna, kuues Kullo Kender ja Artas ning üheksas Paul Argus ja Renessin.

Võistluspäeva alustati kõrgusel 120cm kahefaasilise parkuuriga, kus nii Egle Palm ja Power of Gold kui Maarja Martinson ja Banderas B olid teises faasis kaks kiireimat “nelja” ning võtsid vastavalt kuuenda ning seitsmenda koha. Õhtuses 125cm kõrguses tõusva raskusega parkuuris saavutas kolmanda koha Kätlis Sehver hobusega Quality Time, Paul Argus ja Ping Pong V olid viiendad.

Tänaseks põhisõiduks Järvenpääl on 140cm kõrgune Grand Prix, kus meie sportlastest asuvad starti Tiit Kivisild hobustega Henrietta ja Don Kide, Paul Argus hobustega Renessin ja Caesar ning Maarja Martinson hobusega Donna.