Laupäeval peeti Niitvälja maneežis Tordijahti

Tordijaht on Niitväljal ammustest aegadest peetud ja traditsiooniks kujunenud takistussõiduvõistlus, mistõttu on pealkirjas tordijaht kirjutatud suure tähega. Torte jagati kahes arvestusklassis, mis mõlemad peeti handycap süsteemis.

Võistluspäev algas parkuuriga, kus kõrgused 70, 80 ja 90cm. Eraldi arvestust peeti kuni 18.a. ratsanikele ning avatud klassile. Eriauhinnad olid välja pandud parimale ponisõitjale ning harrastajale. Juuniorratsanike sõidu parimaks osutus 12aastane Age Adamson väikese poniga Hobbs. Talle järgnesid samuti veel vaid 12aastased Carinee Ainola väikeponil Herr Ilves, kes saavutas teise ning Grete-Liis Suisalu, kes saavutas poniga Milana kolmanda koha. Avatud klassi esikolmiku moodustasid sel kõrgusel Laura Lota Mölder ja poni Wonderful Surprise, Laura Sults ja Lancia ning Laura Unt ja Vunder.

Tordijahi kõrgema arvestuse võitsid Regina Rahula ja Neilons; foto Merle Männik

Kõrgem sõit peeti tasemetel 110 ja 120cm. Siin jäi teistele püüdmatuks Regina Rahula hobusega Neilons. Teise koha savutasid Heili Püümann ja FP Palasi ning kolmanda Tarmo Kutsar ja Little John N. Kõik Tordijahi tulemused leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/files/event/dbsms548c5b3389d21Tulemused_Niitv%C3%A4lja_13_12.pdf

Tordijahtijad auhinnatseremoonial; foto Merle Männik

Võistluse lõppedes mainis peakorraldaja Merle Männik, et väga suure üllatusena tuli nii suur osavõtjate arv enne jõulueelset aega, arvestades, et samal ajal toimus ka Veskimetsas arvuka startide arvuga võistlus: "Sellest tulenevalt peaks võistluste korraldajad järgmisel aasta pead murdma, kui mitu erinevat võistlussõitu ühele päevale planeerida ja miks mitte ka takistussõidu avatud klasside asemel hakata rohkem tunnustama vanusegruppe (olgu siis inimeste või hobuste) ja neile spetsiaalselt sõite kavandama hakata. On ju noorte hobuste ja noorte ratsanike ning ka poniklassis võistlejatel täiesti erinevad arenguvajadused ning ei oleks mõistlik nt 80, 100, 11O tasemel välja selgitada mingit tundmatut suurust "avatud klassi võitja", mis sisuliselt ei anna mingit ülevaadet võistlusklasside sisestest tulemustest või konkurentsist, mis nii treenijatele, treeneritele ja ka publikule (mida ei tohiks ära unustada!!) on tunduvalt arusaadavam!"