Laupäeval selgub seeniorklassi meister kestvusratsutamises

Laupäeval peetakse järjekordsed Eesti meistrivõistlused seeniorklassile – sedapuhku kestvusratsutamises. Lisaks toimub eeloleval nädalavahetusel mitmeid teisi võistlusi erinevatel ratsaspordialadel.

Mitu eelnevat aastat on kestvusratsutamise seenioride meistrivõistlusi peetud Kurgjärve rahvusvahelise võistluse raames, sel aastal peetakse need võrdlemisi samas kandis – Rõuges, Eha talus. Üles on antud kuus võistluspaari, kõik võrdselt tugevad ja kogenud. EMV distantsi pikkuseks on 120 km, lisaks toimuvad ka vabaklassid 81 km ja 42 km.

Takistussõiduhuvilised võivad koonduda Ruilasse, kus peetakse võistlus Ruila Sügis 2013 ning ERL Talvise Ponikarika Suur Finaal. Lagedil toimub seevastu lõbus võistluspäev, kus kavas juhtimisparkuurid, kiirusparkuur, sõidud ümberhüpetele jne, lisaks ratsamängud ning väike treeningkrosski. Takistussõiduvõistlus leiab aset ka Kohila tallis. Säreveres, kus toimuvad EHS karikasarja „Tori hobune 2013 ja Eesti hobune 2013” finaal ning Järvamaa KHK Lahtised MV kohtuvad nii takistus- kui koolisõitjad. Viimased võistlevad lisaks ka Kurtnas, kus peetakse Kurtna Sügis 2013 Koolisõidus.