Laupäeval selguvad Kõrvemaal kestvusratsutamise Eesti meistrid ning sõidetakse MM kvalifikatsioone kuni 160 km radadel

Eeloleval laupäeval, 30. aprillil peetakse Kõrvemaal rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus, mille raames selgitatakse ka Eesti meistrid seenioride ja noorte vanuseklassis. 160 km starti, mis toimub Eestis esimest korda nii osavõturohkelt, on oodata seitset võistluspaari.

FEI arvestuses asub üldse kokku starti 34 võistluspaari, kes jagunevad distantsidele 80-160 km. Lisaks peetakse rahvuslikud klassid 50-80 km pikkustel radadel. Osalevaid riike on viis – Poola, Soome, Venemaa, Rootsi ning Eesti. Hea meel on tõdeda, et võistlusel osaleb ka paljude auhindadega pärjatud tippkestvusratsutaja Maria Hagman-Eriksson (SWE).

160 km distantsil, mille start antakse Jäneda tallide juures juba kell 5 hommikul, püüavad MM kvalifikatsiooni täita mitmed meie sportlased – Heigo Rohtla, Kairit Järv, Keiu Oras ja Virge Laur. Kvalifikatsiooni saamiseks tuleb rada läbida kiirusega vähemalt 14 km tunnis, mis tähendab, et võistluspäev tuleb üsna pikk ning võib lõppeda alles kaheksa-üheksa ajal õhtul.

160 km on Eestis varem korraldatud kolmel korral, kuid esimesel korral huvilisi polnudki. Mullu Haanjamaal peetud võistlusel osales sellel distantsil üks võistleja, seega on tänavune sündmus omamoodi märkimisväärne.

CEI** 120 km seenioride arvestuses osalevast kuuest võistluspaarist neli on Eesti omad ning nende vahel selgitatakse ühtlasi tänavune Eesti meister. Võistluse üks korraldajaid Katrin Liiv märkis, et meistrivõistluste arvestuses on vähe paare seetõttu, et mitmed neist osalevad samal ajal hoopis 160 km arvestuses, et täita MM kvalifikatsiooni. Noorte arvestuses osaleb kolm paari ning nad on kõik Eestist.

CEI* 80 km seenioride arvestuses on stardis kaheksa paari, neist kolm on kohalikud. Noorte arvestuses võistleb kaheksa Eesti paari ning nende vahel selgitatakse ühtlasi tänavune Eesti noortemeister kestvusratsutamises.

Rahvuslikes klassides on 80 km rajal osalemas viis ja 50 km rajal 15 paari.

Kõrvemaal on kestvusratsutamise võistlusi korraldatud viis aastat ning selle ajaga on saavutatud hea koostöö ning usaldus Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusega, Keskkonnaameti ning RMK-ga.

„Kuna tegu on Põhja-Eesti loodukaitsealaga, oleme pidanud vastavate asutustega palju koostööd tegema, et meie rajad läbiksid lubatud piirkondi ning, mis samuti väga oluline – et me suudaksime loodust hoida. Tahaksime, et kestvusratsutamise võistlusi saaks selles maalilises piirkonnas pidada veel tulevikuski, seetõttu peame korraldajatena hea seisma selle eest, et meie lahkudes oleks ümbruses kõik puhas ja terve. Loodame siiralt seda sama vastutustunnet ka kõigilt osalejatelt, sest Kõrvemaa on tõeliselt ainulaadne,“ märkis Liiv, kelle sõnul on tegu väga tehnilise rajaga. „Kõrvemaa rajad on väga vaheldusrikkad. Isegi osalejad on märkinud, et kohati on need tehnilisemadki kui Haanjas, sest siin on väga erinevat maastikku. On rabasid, männimetsasid, kruusateid, kitsaid puutumata metsaradu, liiva, oose. Siin on palju sellist, kus inimene pole looduse poolt kujundatud korrastanud. See teeb ratsutamise Kõrvemaal väga huvitavaks.“

Rohkem infot võistluse kohta Ratsanetis https://ratsanet.ee/events/655?locale=et&year=2016

ja võistluse Facebooki lehel: https://www.facebook.com/events/536344389863713/