Laupäevane Longinesi sõit Draguziais Kristaps Neretnieksile

Laupäevane esikolmik poodiumil / foto Hillar Talts

Laupäevane tipphetk Draguziais toimuval MK-etapil oli 145cm kõrguste takistustega Longines Ranking punkte andnud parkuur, kus edu saatis lätlast Kristaps Neretnieksi, kes võitis hobusega For Fun ning oli neljas hobusega Camerlane.

Portugalist pärit rajameister Cristina Lanangeiro oli laupäevaseks Longines sõiduks ehitanud harva nähtava kahefaasilise parkuuri, mille esimeses osas kolm kahest süsteemi, kokku üheksa takistust. Pikka aega püsis liidrina tugev poolakas Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Quintella, kui tema tulemuse ületas Neretnieks oma teisel hobusel For Fun. Skrzyzcynski startis koheselt pärast Neretnieksi liidriks saamist hobusega Casquell ja tegi veelgi parema aja, kuid võttis riski, mis lõppes ühe takistuse mahaajamisega. Esikolmikuks jäi Neretnieks, Skrzyczynski, Adam Grzegorzewski hobusega Torpedo des Forets.

Eestlastel põhisõidus liialt hästi ei läinud, 12. auhinnalisel kohal lõpetas parimana Paul Argus hobusega Caesar, 13. auhinnalise koha saavutas Hanno Ellermann hobusega Donna Paola.

Madalamates sõitudes tuli Eestile laupäeval siiski ka kaks võitu. Poniklassis saavutas oma teise võidu Draguziais Mia Marleen Lanno, seekord poniga Taglas, kõrgusel 125cm oli parim Maarja Martinson hobusega Banderas B.

Tänane olulisim sõit on meiel liiga uue hooaja esimene MK-etapp. Kõik tulemused leiate aadressilt https://online.equipe.com/en/competitions/22881