Laupäevane parim Eesti paar Tšernjahovskis Kivisild ja Calina

Täna jätkusid Kaliningradi oblastis Tšerniahovskis CSI4* tasemega takistussõiduvõistlused, kavas oli kolm Rolex Rankingu punkte andnud võistlussõitu. Eestlaste tänase parima tulemuse saavutasid Tiit Kivisild ja Calina.

Kivisild ja Calina jõudisd ümberhüpetele päeva teises 145 cm kõrguste takistustega parkuuris, kus lõpetasid viienda kohaga kogudes 30 maailma edetabeli reitingupunkti ja mitu tuhat ühendriikide dollarit auhinnaraha. Sõidu võitsid sarnaselt reedeõhtusele poolakas Jaroslaw Skrzyczynski ja Quintera jättes teiseks hollandlase Henk van de Poli hobusega Chesterfield ja kolmandaks venelaste esinumbrist vanameistri Vladimir Tuganovi Carvinil. Rolexi punktidele jõudis ka Rein Pill, kes nelja karistuspunktiga saavutas kolmeteistkümnenda koha. Hommikuses 145 cm sõidus eestlased parematele kohtadele ei jõudnud, sõidu võitis belglane Frederik Cattebeke hobusel Van Meever S Sybalia Vm.

Õhtuks tõsteti Tšernjahovskis takistuste kõrguseks 155 cm ning parimad selgitati ümberhüpetel, kuhu pääses neli võistluspaari. Eestile tõi sellest sõidust parima koha Gunnar Klettenberg Bingoga olles nelja karistuspunktiga 12-s. Pilli ja Virgin Express tulemuseks oli 12, Kivisildi ja Torrero tulemuseks 16 karistuspunkti. Võit jäi laupäevases põhisõidus Venemaale ja selle saavutas eelmises sõidus kolmas olnud paar Tuganov – Carvin. Teiseel kohlel platseerusid austerlane Gerfried Puck ja Chicago Z, kolmandale meilgi võistelnud poolakas Krzysztof Ludwiczak hobusel Torado.

Homme on Tšernjahovskis kavas kaks sõitu – 145 cm puhtusele ja kiirusele ning Venemaa Presidendi Karikale peetav Grand Prix kõrgusel 160 cm auhinnarahaga 94 000 eurot.

Tšernjahovski tulemused on leitavad aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/626/626zeitplanDEU.htm?style=hippo .