Laupäevase Ruila põhisõidu võitsid Kertu Klettenberg ning Toscana

Ruila Kevade teine võistluspäev kulges eilsega sarnases kuumuses, mis tõenäoliselt andis oma panuse vähestele puhastele sooritustele kõikides sõitudes. Õhtupoolikul peetud põhisõidu lõpetasid võidukalt Kertu Klettenberg ja Toscana.

Võreldes eilsega oli suure ringi takistuste kõrgus tõusnud viis sentimeetrit, kavas oli ümberhüpetega parkuur kõrgusel 140 cm. Starti asus 26 võistluspaari, kuid puhtad sooritused olid visad tulema. Stardijärjekorra esimeses kolmandikus alustanud Kertu Klettenbeg ja Toscana olid pikalt ainukesed vigadeta sõitjad. Enne neid olid Urmas Raag ja Zitaco M lõpetanud ühe karistuspunktiga. Kui lõpuni oli veel kolm sõitjat, tekkis publikul tunne, et Kertu jääbki ainukeseks „nulliks“, kuid sellega ei leppinud leedukad. Danielius Gutkauskas ning Tom Riddle S tegid puhta sõidu, kusjuures mahtusid väga napilt normiaega. Järgmisena startinud Leedu vanameister Zigmantas Šarka ja Aster tegid nulliringi veelgi kindlamalt. Seega ümberhüpetel kolm võistluspaari.

Esimesena startisid Kertu ja Toscana, läbisid ümberhüpete raja parajas tempos ning mis peatähtis, vigadeta. Sama suutsid ka leedukad, kuid sooritused jäid järjest aeglasemaks. Seega teine Danielius Gutkauskas ja Tom Riddle S, kolmas Zigmantas Šarka ja Aster. Neljanda koha saavutas Urmas Raag Zitacoga, tulemuseks üks karistuspunkt. Viies nelja karistuspunktiga Läti takistussõitja Aleksander Šakurov hobusega Girs, kuues sama tulemusega Gunnar Klettenberg ja Bingo.

Väikeses ringis oli täna takistuste kõrguseks 130 cm, võisteldi puhtusele ja kiirusele. Kas põhjuseks oli kuumus või keskmisest raskem rada, on raske öelda, kuid puhtaid sooritusi ei tulnud just palju. Tõsise avangu tegid esimesena startinud Gunnar Klettenberg ja Gloria PKZ, kelle tulemus jäigi ületamata. Kiiret sõitu tegid ka Heiki Vatsel ja Fee, kes Klettenbergile siiski pea kaks sekundit alla jäid. Iiri rajameister Frank Clynn oli üles seadnud sellise raja, kus oli võimalik valida distantsiliselt väga erinevaid trajektore ja nii kujunesid ajavahed enam kui paarikümne sekundilisteks. Kolmanda tulemuse saavutasid Katrin Pill ja Roos võitjates kuus sekundit aeglasemalt.

Gunnar Klettenberg ja Gloria PKZ; foto Gerlin Kess

Juuniorid sõitsid täna puhtusele ja kiirusele kõrgusel 120 cm. Selleski võistlusklassis nappis "nulle", puhtalt lõpetas vaid kaks paari. Võidu saavutas parema ajaga Liis-Anette Pae hobusel Pärn, teise koha Helen Rätsepp hobusel Calderon. Kolmanda tulemuse sõitsid kiireima nelja karistuspunkti juures välja Triin Tammar ja Moorion.

Liis-Anette Pae ja Pärn; foto Gerlin Kess

Kuue- ja seitsmeaastaste hobuste klassis oli täna ümberhüppajaid neli. Eilset võitu suutsid korrata leedukas Stasys Jasas ning Mollgards Contina. Teine koht kuulus Katrin Pillile ja Carlottale, kolmas ning neljas koht Heiki Vatselile vastavalt hobustega Ilayza ja CF Cindy. Viieaastased hobused lõpetasid täna oma võistlusnädala. Parimad olid täna Riina Seder ja Kleopatra, teisel kohal Liis Danelson ja Vanessa ning kolmandal Renek Rosenberg ja Qudado de Ravell.

Homne ja ühtlasi selle võistluse viimane võistluspäev algab Ruilas kell 9.00. Tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/59?locale=et