Laupäevased sõiduvõitjad Riias: Bricis, Argus, Bricis

Laupäevane võistluspäev tõi eestlastele auhinnalisi kohti ja ühe võidu. Päeva edukaim oli ilmselgelt kodupubliku rõõmuks kahe alavõiduga Girts Bricis.

Päeva põhisõit peeti tänagi sarnaselt avapäevaga kõrgusel 140 cm, kuid täna selgitati võitja ümberhüpetel. Alustanud rohkem, kui 50st paarist pääses ümberhüpetele kuus, kelle hulgas kodupubliku rõõmuks suisa neli lätlast. Korraldajamaale tõid kaksikvõidu ümberhüpped puhtalt läbinud Girts Bricis ja Kristaps Neretnieks. Viimasena startinud Bricis, kes osales ümberhüpetel hobusega Emilia Jolie, oli kiireim, teisena lõpetasid veidi aeglasema puhta tulemusega Neretneiks ja Continue. Ümberhüpete kiireima aja sõitsid välja küll venelane Vladimir Beletsky ja Rocketman, kuid neli karistuspunkti jätsid nad kolmandaks. Ainukese Eesti paarina osalesid ümberhüpetel Tiit Kivisild ja Chicca La Manga, kes 12 karistuspunktiga leppisid viienda kohaga. Nende ette jäid Aleksander Šakurov ja Ladiesman, taha ümberhüpetel starti mitte tulnud Andis Varna ja Never Mind.

Võit tuli aga Eestile 130 cm tõusva raskusega sõidust, kus parima aja maksimaalsete punktide juures sõitsid välja Paul Argus ja Stacandra. Rohkem eestlasi selles sõidus auhinnalistele kohtadele ei jõudnud. Hommikuse noorhobuste sõidu võit läks aga nagu õhtune põhisõitki Bricisele, kes parima tulemuse sõitis välja kuueaastasel ruunal Carlord. Eesti parimana olid kolmandad Kairi Dräbtsinskaja ning Peron. Lisaks Eestile viies koht Katrin Pillilt ja Carlottalt, kuues Gunnar Klettenbergilt ja Trafficult, seitsmes Urmas Raagilt ja Carloselt ning kaheksas reedestelt võitjatelt, kuid täna kiire nelja karistuspunktiga lõpetanud Heiki Vatselilt ja Kameronalt.

Riia võistluse tulemused endiselt leitavad aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=413522 . Homseks peaalaks on meie liiga MK-etapp.