Laupäevased võitjad Väänas: Viša, Klettenberg, Sõnajalg ja Udeküll

Laupäev, viimane tänavuse novembrikuu päev, oli Vääna Sügise teiseks võistluspäevaks. Sarnaselt eilsele läks üks võit Lätti, kolm jäi kodumaale.

Päev algas madalaima, kuni 105 cm kõrguste takistustega parkuuriga, kus paremusjärjestus selgus põhimõttel puhtus-kiirus. Pretsedenditult parima tulemusega lõpetas Läti juuniorsportlane Linda Viša hobusel Lode. Seitse sekundit nõrgema ajaga saavutas teise koha Urmas Raag (GKG) hobusel Zitaco M, kolmanda Hele Helstein (Parkuur) hobusel Printer.

Võistluspäeva teiseks alaks oli valiktakistussõit kõrgusel 130 cm, kus lähtuvalt maneeži kitsusest hüpati takistusi traditsioonilise 60 sekundi asemel 45 sekundi jooksul. Suurima punktisumma kogus Gunnar Klettenberg (GKG) Agadezil. Teisena lõpetas Andres Udeküll (Parkuur) Calcylil, kolmandana Ebbe-Liisa Sõnajalg (Saaremaa) tori täkul, kelle nimeks Pärn. Viimased olid omakorda parimad järgnevas kahefaasilises parkuuris, kus takistuste kõrguseks 125 cm. Ebbe võttis antud sõidust maksimumi olles teine hobusel Trooja. Naiste võimu sellel alal näitas kolmandaks platseerunud Triin Bergmann (Kuldne Kabi) hobusel Well Done.

Päva lõpetas sõit kõrgusel 115 cm. Selles osutus võitmatuks Andres Udeküll Expressil edestades lätlannat Kristine Baradovskat, kes võistles hobusel Coriente ning oma klubikaaslast Kristi Luhat hobusel Castro.